Posspi

Jak dobít energii zdravě a bez éček? Alternativa energetických nápojů?

Krásný den všem! Nedávno jsem se tak zamýšlel nad tím, jestli náhodou neexistuje nějaká alternativa energetických nápojů, ve kterých je plno éček, konzervantů a všeho možného, abych mohl dobít energii na kurz AJ a neustále v průběhu nezíval.

Od tohoto týdne jsem ze svého jídelníčku kompletně odstranil sladké, když už jím pečivo, tak celozrnné a večer do sebe nic necpu. Od příštího týdne k tomu pak postupně přidám fyzickou aktivitu, aby to bylo se vším všudy a já se celkově cítil lépe. Občas se mi ale stane, že mám náročný den a každý čtvrtek se vracím domů kolem půl 7 večer, s tím, že odjíždím studovat do jiného města a ještě k tomu mám na 7 a holt den předtím jít spát dříve nejde.. Proto by mě zajímalo, jestli tedy neexistuje nějaký produkt, nápoj či cokoliv jiného kromě nezdravých energeťáků a kávy, po které žloutnou zuby, co by mi dodalo třeba jen na 2 Hoďky energii a já se mohl večer v klidu naučit na pátek, kdy obvykle píšeme nějakou písemku. Četl jsem, že by měl pomoct čokoládový nápoj, ale co si pod tím představit? Chtěl bych, aby to zase nestálo v malém množství třeba 80, 90,– Kč, ale aby mi to šetrně dobilo energii a já se lépe soustředil.

Za každou radu či tip na levný, leč účinný produkt budu moc rád a hodně mi tím pomůžete. Díky moc!

Nejlepší odpověď
Drap

Ovoce, zeleninu, luštěniny,

Další odpovědi
mosoj

Jdi si zaběhat ( nejlépe do lesa) potom si dej studenou sprchu. Můžeš i na varlata!! Najez se, vyspi se a nevymýšlej ptákoviny. Mohl by jsi dostat éčkův syndrom.

Michala11

Chceš jíst a pít zdravě? Kašli na produkty a zaměř se na suroviny! Ovocné a zeleninové šťávy s vodou popřípadě minerálkou. Hořčík je dobrý pro mozek a proti únavě.

Edison

Bez jakých Éček? Sůl má mezinárodní klasifikaci E, cukr, ocet, jiný cukr, karamel, jiná sůl… prakticky všechny chemikálie v potravinářství mají mezinárodní klasifikaci číslem a oním E… Chci tím říct, že bez E není nikdy a nic. Otázkou tedy není jestli s E, nebo bez nich. Otázkou je jaká E ano a jaká ne.

dr.luha

Arginin (600 Kč/kg) prokrvuje kromě jiných orgánů i mozek. Taurin (200Kč/kg) podporuje energetickou bilanci. Tyto látky přírodně identické jako např. vit.C (160Kč/kg), který je také vhodný užívat. Balení vydrží na dlouhou dobu, bere se po gramech.