Malvína

Jaký módní návrhář vnesl podle vás do světa módy jiskru?

U kterého přišel zlom, extravagance, netradiční modely?
Co považujete za naprostou klasiku ze světa módy? Vlastníte nějaký kousek od věhlasného návrháře?

Díky za odpovědi!
Nejvlivnějšími a nejkreativnějšími návrháři dle mého vkusu jsou například Yves Saint Laurent nebo Christian Dior. Třešinku na dortu v podobě legendární Coco Chanel snad ani zmiňovat nemusím. Klasická ženská móda, vytříbený vkus, ležérnost a originalita v jednom. Naprostý zlom ve vývoji dámské módy.

Nejlepší odpověď
Kepler

Naprostou revoluci přinesl onen vynálezce minisukně na počátku 60. let (snad frantík, nepamatuju si). Od té doby všichni muží vědí, jak krásné i piccasovské ženské nohy mohou být. Od té doby se neustále vyvíjejí jen kreace, které jsou mužům jen k smíchu a pro jistotu si šrajtofli před vlastní ženou někam ukryjí. Z vlastní kolekce mám jako vrcholný kousek kvalitní kšiltovku s vyšitým nápisem „Bruno“ od své tetičky z Rajchu. Prý od Bruno Banani. Prdlajs!

Další odpovědi
zjentek

Německý! ;)

Nejspíš, Hugo Boss, když navrhl uniforma Wehrmachtu. Úžasná klasika.

aliendrone

Určitě vlastním. BTW – počítají se do toho i spoďáry Calvin Klein? ;) :D :D

Jako naprostou KLASIKU považuji světlečerný až šedý oblek s bílou košilí a kravatou – nic klasičtějšího neznám. :)

Pokud odmyslím Keplerovu minisukni, tak jediné co mne „bere“ jsou dámské střevíce na vysokém jehlovém podpatku. Kdo to vymyslel nevím, ale když se žene nese v tomhle >> https://imdm.cz/im­g/500x500t/84898269­.jpg nebo v >> http://www.rd-stav.cz/images/lar­ge/2-cz/vSzYvU1v_1_LRG­.jpg , tak je to prostě PARÁDA! ;) :D :D

Dodatek – MUSÍ být ale BEZ platformy (popřípadě s minimální, menší než 3 cm) jinak to není ono a působí to divně!

mrsandman

Podle mě Armáni. Vlastním fake Rolexky.

marci1

Za mě Coco Chanel. 🙂
Jednoduché elegantní šaty, malé černé šaty koktejlky, kostýmy, kloboučky, krajka a perly.
Cituji Coco: „Jednoduchost je klíčem k dokonalé eleganci.“

Malvína

Mrsandman – Ty fake Rolexky se mně upřímně nelíbí 🙂