hanny 2

Jaký další název má psyllium? A co to vlastně je?

Nejlepší odpověď
iceT

Semena jitrocele indického (Plantago psyllium) z čeledi Jitrocelovitých obsahují rozpustnou vlákninu ve formě slizu. Ta v trávicím traktu po požití nabobtná obsaženou vodou a zvětší svůj objem. Na vyšší objem náplně reagují střeva zvýšeným pohybem (motilitou), dojde k urychlení a usnadnění průchodu potravy. Opakované užívání obvykle příznivě ovlivňuje stolici co do množství, konzistence a frekvence. Semena jitrocele indického pomáhají i proti vzniku hemeroidů, vychlípenin tlustého střeva (divertiklů) a rakoviny tlustého střeva. Mohou také snižovat hladinu cholesterolu.

Více informací na: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/psyllium-jitrocel-indicky.htm#ix­zz1GK1Y3eCR

Další odpovědi
hanulka11

Psyllium (Jitrocel indický – Plantago ovata) je rostlina s nenápadnými květy a krátkými listy porostlými jemným chmýřím. Vyskytuje se hlavně v Indii, ale také v Iráku, Pakistánu a Austrálii

Zdroj: http://www.drpo­pov.cz/produk­ty/vlaknina-psyllium-psyllicol/ori­ginalni-indicke-psyllium/psyllium-100-g.html

sejtanka

Neznám druhý název,ale vím,že to pomáhá při zácpě,a vůbec to někteří berou při redukční dietě,já vzala vzorek jednou a moc mi to nechutnalo,ba naopak mi to zvedalo žaludek.

Pralinka1979

Přírodní vláknina. Já psyllium užívám dlouhodobě, pomáhá mi a nechutná ☹ Kupuji v lékárně v sáčku Dr.Popov.