Avatar uživatele
Pájo

Jaký citát je Vám obsahově bližší a proč?

Mens Sana v corpore sano … zdravý duch ve zdravém těle… hřímal kdysi římský básník Juvenal. Od té doby byl jeho citát nespočetněkrát skloňován a obsahový význam se měnil. Jak to podle Vás (původně) myslel? Častokrát jsem o tom přemýšlel… Otázka asi nemá „správnější“ odpověď.. ale ocením Váš názor… životní postoj.

Odpověď 1:

  • jen produktem zdravé mysli (duše) je zdravé tělo

nebo to vnímáte naopak? Hlasovali byste tedy pro

Odpověď 2:

  • jen zdravé tělo může produkovat nebo udržovat zdravou mysl

Odpověď 3:

  • není v tom pro mne rozdíl

Odpověď 4:

  • upřesněte podle sebe

    Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, anonym, Lucijej, Wang, osamělývlk před 4349 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Jiná odpověď

Zdravá mysl pomáhá léčit nemocné tělo.
Doplňuji:
Kdysi dááávno jsem jel z práce vlakem, přisedl si starý pán. Zapálili jsme si, nabídl mně z plácačky slivovici a s omluvou mně uvedl do situace:
„Víte, mám rakovinu a sebrali mně půl žaludku. Po nějaké době vzali ještě kousek, zakázali kouření, tučné, všechno co mám rád ap., poslali domů. Rodina začala chodit okolo mne po špičkách a tak se provalilo, že doma jsem na umření, do Vánoc byla prognóza (1 měsíc). Víte pane a tak jsem si řekl, že přece neumřu hladem a žízní. No a pak přišly Vánoce, pak další, znovu další a já to tak dělám už víc než 10 let 😁. Nedáme ještě kalíšek?“

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

"Zdravá mysl ve zdravém těle", resp. "Zdravá duše ve zdravém těle"

Negativní myšlenky a strach, tedy „nezdravá“ mysl, vytvářejí nerovnováhu nejen v nervových, ale i v tělesných funkcích. Tím se stávají příčinou mnoha nemocí a bolestí. Proto je důležité pozitivní myšlení a zdravé sebevědomí. Měli bychom usilovat vždy o to, abychom překonali negativní vlastnosti a smýšlení a postupně rozvinuli pozitivní myšlení a jednání.
Podle známého citátu platí: „Smějte se a svět se bude smát s vámi, plačte a zůstanete sami“. Optimisté skutečně bývají méně často nemocní, mají silnější imunitní systém, mnohem méně podléhají depresím a po operacích se zotavují rychleji než ti, kteří všechno vidí černé.
Všechno vím, ale …
Doplňuji:
Mám pocit, že jsem klikla jinam. Měla jsem na mysli, že „Jen produktem zdravé mysli (duše) je zdravé tělo“.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď

Vnímám to tak,že vše má být v rovnováze.Pečovat o ducha i tělo. www-taky věřím na slivovici a pohodu…:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Jiná odpověď

Když je zdravá mysl, nějaký ten neduh na těle se zvládne .
Moje švagrová vždy říká …jak to děláš, že jsi stále tak bezva naladěná.Inu to snad je od přírody a člověku je opravdu líp, než těm mračounům.
Doplňuji:
www. .....ano a takovým lidem je to dáno snad do vínku ......ten život opravdu si užít a ne jen přežívat…ono se to ale musí umět

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Wang

Jiná odpověď

Doplňuji:
Tělo a duše jsou jako dvě spojený nádoby. Jedna neexistuje bez druhý, jedna muže doplnit tu druhou, když v ní chybí část obsahu. Odpověď je někde mezi. Průměr bude v tomhle případě nejlepší… Hlava neustále v oblacích a v motlitbách ti život tělesnej sice ulehčí, ale ztuhlý a zkrácený svaly nevyléčí, no a vytrénovanej bezmozek z posilovny to ve světě taky zrovna nevytrhne. Asi tak.

Upravil/a: Wang

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek