Pájo

Jaký citát je Vám obsahově bližší a proč?

Mens Sana v corpore sano … zdravý duch ve zdravém těle… hřímal kdysi římský básník Juvenal. Od té doby byl jeho citát nespočetněkrát skloňován a obsahový význam se měnil. Jak to podle Vás (původně) myslel? Častokrát jsem o tom přemýšlel… Otázka asi nemá „správnější“ odpověď.. ale ocením Váš názor… životní postoj.

Odpověď 1:

  • jen produktem zdravé mysli (duše) je zdravé tělo

nebo to vnímáte naopak? Hlasovali byste tedy pro

Odpověď 2:

  • jen zdravé tělo může produkovat nebo udržovat zdravou mysl

Odpověď 3:

  • není v tom pro mne rozdíl

Odpověď 4:

  • upřesněte podle sebe

    Děkuji

Nejlepší odpověď
www

Jiná odpověď

Zdravá mysl pomáhá léčit nemocné tělo.
Doplňuji:
Kdysi dááávno jsem jel z práce vlakem, přisedl si starý pán. Zapálili jsme si, nabídl mně z plácačky slivovici a s omluvou mně uvedl do situace:
„Víte, mám rakovinu a sebrali mně půl žaludku. Po nějaké době vzali ještě kousek, zakázali kouření, tučné, všechno co mám rád ap., poslali domů. Rodina začala chodit okolo mne po špičkách a tak se provalilo, že doma jsem na umření, do Vánoc byla prognóza (1 měsíc). Víte pane a tak jsem si řekl, že přece neumřu hladem a žízní. No a pak přišly Vánoce, pak další, znovu další a já to tak dělám už víc než 10 let 😁. Nedáme ještě kalíšek?“

Další odpovědi
annas

"Zdravá mysl ve zdravém těle", resp. "Zdravá duše ve zdravém těle"

Negativní myšlenky a strach, tedy „nezdravá“ mysl, vytvářejí nerovnováhu nejen v nervových, ale i v tělesných funkcích. Tím se stávají příčinou mnoha nemocí a bolestí. Proto je důležité pozitivní myšlení a zdravé sebevědomí. Měli bychom usilovat vždy o to, abychom překonali negativní vlastnosti a smýšlení a postupně rozvinuli pozitivní myšlení a jednání.
Podle známého citátu platí: „Smějte se a svět se bude smát s vámi, plačte a zůstanete sami“. Optimisté skutečně bývají méně často nemocní, mají silnější imunitní systém, mnohem méně podléhají depresím a po operacích se zotavují rychleji než ti, kteří všechno vidí černé.
Všechno vím, ale …
Doplňuji:
Mám pocit, že jsem klikla jinam. Měla jsem na mysli, že „Jen produktem zdravé mysli (duše) je zdravé tělo“.

anonym

Jiná odpověď

Vnímám to tak,že vše má být v rovnováze.Pečovat o ducha i tělo. www-taky věřím na slivovici a pohodu…:D

hanulka11

Jiná odpověď

Když je zdravá mysl, nějaký ten neduh na těle se zvládne .
Moje švagrová vždy říká …jak to děláš, že jsi stále tak bezva naladěná.Inu to snad je od přírody a člověku je opravdu líp, než těm mračounům.
Doplňuji:
www. .....ano a takovým lidem je to dáno snad do vínku ......ten život opravdu si užít a ne jen přežívat…ono se to ale musí umět

Wang

Jiná odpověď

Doplňuji:
Tělo a duše jsou jako dvě spojený nádoby. Jedna neexistuje bez druhý, jedna muže doplnit tu druhou, když v ní chybí část obsahu. Odpověď je někde mezi. Průměr bude v tomhle případě nejlepší… Hlava neustále v oblacích a v motlitbách ti život tělesnej sice ulehčí, ale ztuhlý a zkrácený svaly nevyléčí, no a vytrénovanej bezmozek z posilovny to ve světě taky zrovna nevytrhne. Asi tak.