Avatar uživatele
zjentek

Jaký choroby může dostat takový hodně starý vepřík?

..a viděl už někdy někdo z Vás starý, živý prasátko?
P.S. chybí kategorie hospodářská zvířata.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 3020 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jinak, co je podle vás hodně starý vepřík? Prase se chová především na maso, takže se většinou vykrmuje asi 5 – 6 měsíců do váhy 90 – 120 – 150 kg, tudíž určitě není staré.
Prase může žít až 15 let, nedávno jsem to zaslechla v ČRo – zřejmě slouží pro vědecké účely. .

Viděla jsem jen staršího, asi 4letého chovného kance

Choroby
virová onemocnění prasat – např. chřipka
Aujeszkyho
salmonelóza atd.

Jejich šíření závisí na věku vepřů, např. salmonelóza není ovlivněna věkem.

atd.

Pokud se o choroby zajímáte, najdete podrobně v odkazu.
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:7y­Otq1kjsisJ:https://ka­tedry.czu.cz/sto­rage/3376_Nemo­ciPrasat.pdf+&cd=1&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

Není někdy lepší porcelánové, skleněné a čokoládové prasátko pro štěstí? To vám zajistí i hojnost a pohodu.

Navíc u něho nemusíte řešit choroby, i když maso z domácího chovu je něco jiného než z velkochovu.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Co to je starý vepřík ? Prasata se nenechávají dožít do svého konce. Proto se chovají, aby posloužili jako potrava.
Viděl jsem prasata ve věku maximálně 5 – 7 let. Starší nikdy.
Choroby mohou mít různé, od všech možných plísní, přes všechny prasečí choroby až po spoustu chorob , které máme i my lide. Napřiklad: chřipka revmatismus, cukrovka, zápal plic, zlomeniny, nemoci srdce a onemocnění kterékoli části.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Těch chorob je spousta a viděl jsem 5– ti letého kance, no, jíst bych ho nechtěl.

Velmistře dudu, píši snad, že bych ho jedl? Ten je vhodný, myslím kance, do Mankovického sanatoria.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Mistře barbakane. Maso ze starého kance není bezprostředně poživatelné, stejně jako např. z kozla. Určitým řešením je zvíře vykastrovat a porážku odložit. Ani pak konzumenta nečeká žádné velké pochutnání. Nejlépe snad jako součást uzenin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

O chorobách nevím, ale znal jsem jednoho asi patnáctiletého kance, měl cca 5 metraku a když si zlomil nohu, střílel ho namísto řezníka myslivec asi z deseti metrů, blíž si k tomu zvířeti netroufnul…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

často také, aké ľudia

prasatá majú ľudom veľmi podobné telo a všeobecne domáce a chovné zvery mávajú choroby podobné ľudom

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

..a pak že prej s annas není žádná legrace
..kdo to tvrdí? Viz-
Není někdy lepší porcelánové, skleněné a čokoládové prasátko pro štěstí? To vám zajistí i hojnost a pohodu.

před 3020 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek