Avatar uživatele
Nandi

Jaký byste chtěli čas?

V říjnu 2021 by mělo skončit střídání zimního a letního času.Neví se ale,jaký bude zaveden.Chtěli byste raději zimní nebo letní?Já raději zimní,protože odpovídá stanoveným časovým pásmům,při zavedení letního času bychom se dostali do jiného časového pásma.Byl by v tom zmatek.

Pozor na pojem zimní čas.

Je to jen tzv. zimní čas., jde o chybné označení. Zimní čas byl u nás zavedený po skončení 2. světové války.

„Zimní čas posunutý o jednu hodinu oproti středoevropskému času od 1. prosince 1946 (3:00 → 2:00 h) do 23. února 1947 (2:00 → 3:00 h) – tedy posunutí času opačným směrem, než je tomu u letního času (časový rozdíl oproti letnímu času činil 2 hodiny“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zimn%C3%AD_%C4%­8Das

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, autacek, DoTazatel před 1488 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

zimní

Také bych chtěl zimní čas, protože odpovídá stanoveným časovým pásmům.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

zimní

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

zimní

Taky jsem pro ten tzv. zimní čas na věčné časy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Jsem pro střídání času

Jednoznačně střídání. V létě se chci vyspat (nechci mít světlo ve čtyři ráno za standardního času) a v zimě nechci chodit z práce za tmy (mít tmu ve čtyři letního času).

Cokoli jiného je nesmysl.

Dnes jsem se vzbudil dokonale se světlem… a hle… sladkých půl omsý! Tak to má být!

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

zimní

Zimní je náš středoevropský. Nic divného ani umělého .

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

zimní

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DoTazatel

zimní

Určitě zimní.

Nutno podotknout, že čas je jen jeden a lidi si ho můžou „upravovat,“ rozdělovat nebo definovat, jak chtějí, ale nic na tom nezmění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

zimní

Protože důležité je především vstávání do světla.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

letní

Chci si užít v létě večer co nejdelší den, to, jestli je v zimě ráno tma do 8, nebo 9 nehraje podstatnou roli.

Upravil/a: autacek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

zimní

Zimní, i když je to sluneční čas. Vždycky jsme se řídili podle tohoto času. Fyzicky je to samé, jen si musím nastavovat jiný čas.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Jiná odpověď

Čas není mým pánem. Je mi naprosto lhostejné, co ukazují hodiny.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

zimní

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

zimní

Jednoznačně zimní čas, je to tradice a máme ho už v „krvi“

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

letní

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rudík Milfaj

Jiná odpověď

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

Jsem pro střídání času

… mně to vyhovuje tak, jak to je, střádání a změna času mně nijak neovlivňuje, stejně vstávám v poledne a raději dělám v noci, vono se večír i tak nějk líp chlastá …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

A nezapomeňte na další aspekty současného humbuku: 1. Jde jen a pouze o politiku – nakupování si hlasů voličů nesmyslným tématem. 2. Máte představu, jaký by to mělo ekonomický důsledky? Máte představu, kolik systémů, počítačů je pradávno nastaveno na změnu času? A uvědomte si, kolik jich do žádných sítí, aby byly vnitřní hodiny synchronizovány, zapojeny nejsou. V současné době tak k 80% z nich už nikdo ani nemá zdrojové soubory, musel by někdo znova psát celé SW a FW, nemluvě o tom, že by musel přijít někdo, kdo by ty miliony, ne-li miliardy systémů přeprogramoval. Kdo to zaplatí???

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@edison Zcela nepodstatná věc u zařízení, které nepotřebují přesný, synchronizovaný čas, navíc u spousty těchto zařízení lze střídání času úplně vypnout.

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To, co píšu má zásadní vliv na psychiku člověka. Když v zimě jdete do práce i z práce za tmy (letní čas), kromě toho, že odpoledne nic neuděláte, je tělo vystaveno nedostatku světla. To může mít velmi neblahý vliv.

V létě, pokud bude przo ráno světlo, má to prakticky stejný efekt. Mnoho světla v době, kdy má člověk spát vede ke špatnému spánku.

Zásadní je, že každý stav by bez změny času trval půl roku… Co je proti tomu přečkat pár dní na synchronizaci biologických hodin při změně času?

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@edison, jak píši, buď píšeš lži záměrně, nebo jsi zcela mimo „Když v zimě jdete do práce i z práce za tmy (letní čas)“

Zapamatuj si, letní čas = i v zimě odpoledne déle světlo!

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@edison „v zimě nechci chodit z práce za tmy (mít tmu ve čtyři letního času)“

→ co zdejší odborník, to blbec

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Auťáčku, podstatné je to právě obráceně: V zimě je dobré, když je déle odpoledne světlo, v létě ho je odpoledne dostatek. V létě je zase důležité mít ráno ještě tmu. V zimě je tmy ráno dostatek.

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

jak jsem již psal, máš to pomotané

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Pomotané to máš ty.

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

letní čas = déle světlo odpoledne, ať již je léto, nebo zima, kapišto?

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek