Nandi

Jaký byste chtěli čas?

V říjnu 2021 by mělo skončit střídání zimního a letního času.Neví se ale,jaký bude zaveden.Chtěli byste raději zimní nebo letní?Já raději zimní,protože odpovídá stanoveným časovým pásmům,při zavedení letního času bychom se dostali do jiného časového pásma.Byl by v tom zmatek.

Pozor na pojem zimní čas.

Je to jen tzv. zimní čas., jde o chybné označení. Zimní čas byl u nás zavedený po skončení 2. světové války.

„Zimní čas posunutý o jednu hodinu oproti středoevropskému času od 1. prosince 1946 (3:00 → 2:00 h) do 23. února 1947 (2:00 → 3:00 h) – tedy posunutí času opačným směrem, než je tomu u letního času (časový rozdíl oproti letnímu času činil 2 hodiny“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zimn%C3%AD_%C4%­8Das

Nejlepší odpověď
Rokio

zimní

Také bych chtěl zimní čas, protože odpovídá stanoveným časovým pásmům.

Další odpovědi
anonym

zimní

orwell

zimní

Taky jsem pro ten tzv. zimní čas na věčné časy.

Edison

Jsem pro střídání času

Jednoznačně střídání. V létě se chci vyspat (nechci mít světlo ve čtyři ráno za standardního času) a v zimě nechci chodit z práce za tmy (mít tmu ve čtyři letního času).

Cokoli jiného je nesmysl.

Dnes jsem se vzbudil dokonale se světlem… a hle… sladkých půl omsý! Tak to má být!

Ametyst

zimní

Zimní je náš středoevropský. Nic divného ani umělého .

dudu

zimní

DoTazatel

zimní

Určitě zimní.

Nutno podotknout, že čas je jen jeden a lidi si ho můžou „upravovat,“ rozdělovat nebo definovat, jak chtějí, ale nic na tom nezmění.

anonym

zimní

Protože důležité je především vstávání do světla.

autacek

letní

Chci si užít v létě večer co nejdelší den, to, jestli je v zimě ráno tma do 8, nebo 9 nehraje podstatnou roli.

Kelt

zimní

Zimní, i když je to sluneční čas. Vždycky jsme se řídili podle tohoto času. Fyzicky je to samé, jen si musím nastavovat jiný čas.

Hlada

Jiná odpověď

Čas není mým pánem. Je mi naprosto lhostejné, co ukazují hodiny.

GM

zimní

paul1

zimní

Jednoznačně zimní čas, je to tradice a máme ho už v „krvi“

elkon

letní

Rudík Milfaj

Jiná odpověď

Mc Merkurion

Jsem pro střídání času

… mně to vyhovuje tak, jak to je, střádání a změna času mně nijak neovlivňuje, stejně vstávám v poledne a raději dělám v noci, vono se večír i tak nějk líp chlastá …

Edison

A nezapomeňte na další aspekty současného humbuku: 1. Jde jen a pouze o politiku – nakupování si hlasů voličů nesmyslným tématem. 2. Máte představu, jaký by to mělo ekonomický důsledky? Máte představu, kolik systémů, počítačů je pradávno nastaveno na změnu času? A uvědomte si, kolik jich do žádných sítí, aby byly vnitřní hodiny synchronizovány, zapojeny nejsou. V současné době tak k 80% z nich už nikdo ani nemá zdrojové soubory, musel by někdo znova psát celé SW a FW, nemluvě o tom, že by musel přijít někdo, kdo by ty miliony, ne-li miliardy systémů přeprogramoval. Kdo to zaplatí???

autacek

@edison Zcela nepodstatná věc u zařízení, které nepotřebují přesný, synchronizovaný čas, navíc u spousty těchto zařízení lze střídání času úplně vypnout.

Edison

To, co píšu má zásadní vliv na psychiku člověka. Když v zimě jdete do práce i z práce za tmy (letní čas), kromě toho, že odpoledne nic neuděláte, je tělo vystaveno nedostatku světla. To může mít velmi neblahý vliv.

V létě, pokud bude przo ráno světlo, má to prakticky stejný efekt. Mnoho světla v době, kdy má člověk spát vede ke špatnému spánku.

Zásadní je, že každý stav by bez změny času trval půl roku… Co je proti tomu přečkat pár dní na synchronizaci biologických hodin při změně času?

autacek

@edison, jak píši, buď píšeš lži záměrně, nebo jsi zcela mimo „Když v zimě jdete do práce i z práce za tmy (letní čas)“

Zapamatuj si, letní čas = i v zimě odpoledne déle světlo!

autacek

@edison „v zimě nechci chodit z práce za tmy (mít tmu ve čtyři letního času)“

→ co zdejší odborník, to blbec

Edison

Auťáčku, podstatné je to právě obráceně: V zimě je dobré, když je déle odpoledne světlo, v létě ho je odpoledne dostatek. V létě je zase důležité mít ráno ještě tmu. V zimě je tmy ráno dostatek.

autacek

jak jsem již psal, máš to pomotané

Edison

Pomotané to máš ty.

autacek

letní čas = déle světlo odpoledne, ať již je léto, nebo zima, kapišto?