Chocozix

Jaky byl vyznam italske literatury ve vyvoji renesance a humanismu?

Nejlepší odpověď
annas

Neprobírali jste ve škole? Jen naznačím.

  1. IItalská renesance vznikla jako první už na přelomu 13. a 14. st.
  2. Vliv na Evropu – vzdělanost – touha po pravdivém vzdělání, ,znovuzrození antiky, světskost, individualismus, zájem o člověka o život na zemi, rozvoj literatury v národních jazycích,

3.. Mnohostrannost umělců a jejch význam a obor si určitě doplníte sám – M. Buonarroti, Leonardo da Vinci, atd., další vědní obory

4. Vznik nových litelrárních útvarů – novela a sonet. – jména a charakteristiku si určitě doplníte sám – inspirovaly i české básníky