zvonisek

Jaký byl vývoj společnosti UFA do roku 1933?

Jedná se o filmovou společnost.

Odpovědi
annas

Můžete srovnat informace z anglického a německého zdroje.
"UFA GmbH, zkrácená na UFA, je filmová a televizní produkční společnost, která spojuje všechny produkční aktivity společnosti Bertelsmann v Německu. Její název je odvozen od Universum Film AG (obvykle zkráceně UFA ), což byla významná německá filmová společnost se sídlem v Babelsbergu , produkující a distribuující filmy od roku 1917 až do konce nacistické éry. Název UFA oživil Bertelsmann pro jinak nesouvisející filmovou a televizní výbavu UFA GmbH.

Původní UFA byla založena jako Universum-Film Aktiengesellschaft (UFA) 18. prosince 1917 jako přímá reakce na zahraniční konkurenci ve filmu a propagandě. UFA byla založena konsorciem v čele s Emilem Georgem von Staußem , bývalým členem představenstva Deutsche Bank . [1] V březnu 1927 koupil UHF Alfred Hugenberg , vlivný německý mediální podnikatel a pozdější ministr hospodářství, zemědělství a výživy v Hitlerově kabinetu, a v roce 1933 jej převedl na nacistickou stranu .

V roce 1942 byla v důsledku nacistické politiky „násilné koordinace“ známé jako Gleichschaltung , UFA a všichni její konkurenti, včetně Tobis , Terra , Bavaria Film a Wien-Film , spojeni se zahraničními filmovými produkčními společnostmi kontrolovanými nacisty založit nadnárodní společnost UFA-Film GmbH (Ufi) se sídlem v Berlíně. " atd.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/UFA_GmbH

--
UFA
https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/UFA
Založení a raná léta (1917–1933)

"Předběžnou fází založení Ufa byla kancelář obrazu a filmu (Bufa) zřízená vrchním velením armády 13. ledna 1917 . Úkolem této autority, která byla založena jako reakce na vnímané vedení nepřítele v oblasti filmové propagandy , bylo vytvořit filmy použitelné pro psychologickou válku i v jejich vlastní zemi .

Plány německého generálního štábu , zejména plány Ericha Ludendorffa , však šly daleko za rámec založení Bufy. Měl na mysli velkou filmovou společnost, která – ovládaná státem – by měla sloužit národním zájmům. S ohledem na tuto skutečnost byla společnost Universum-Film Aktiengesellschaft (Ufa) založena 18. prosince 1917 v Berlíně jako sloučení soukromých filmových společností. Počáteční kapitál společnosti, do níž byla kromě tajné účasti říšské vlády a ministerstva války zapojena Deutsche Bank , činil 25 milionů říšských marek . Člen představenstva Deutsche Bank se stal předsedou dozorčí rady,Emil Georg von Stauß .

Jelikož Německo bylo válkou z velké části odříznuto od dovozu filmů, měla nová skupina ideální výchozí podmínky pro dobytí německého trhu.

Když byla Ufa založena, byla prohlášena za produkci filmů – hraných filmů , dokumentů , kulturních filmů a týdeníků – které měly propagovat Německo v zahraničí. Poté, co mezi zakládajícími členy vzniklo napětí, brzy zvítězila Deutsche Bank , která s filmovou produkcí spojila spíše obchodní než vojenské zájmy. Místo propagandistických filmů vznikly komplikované zábavné filmy jako Sumurun (1920) od Ernsta Lubitsche .

V roce 1921 byla společnost Ufa, která mezitím produkovala významnou část německých filmových filmů, privatizována. Od roku 1922 byla k dispozici velká studia pro filmovou produkci v Neubabelsbergu , nyní Babelsberg , a Berlin-Tempelhof na Oberlandstrasse , která byla rozšířena v roce 1926 výstavbou tehdejší největší evropské studijní haly, která byla pojmenována po Marlene Dietrichové v roce 1995 . Po roce 1923, mimo jiné. Převzala společnost Decla-Bioscop AG a Erich Pommer se stal vedoucím všech produkčních společností a mimo jiné objevil a vybudoval řadu hvězd. Emil Jannings , Pola Negri , Conrad Veidta Lya de Putti – Ufa zažila další boom a byla uvedena ve filmech jako Dr. Mabuse (1922), Die Nibelungen (1924) a Faust (1926) jako přímá soutěž o Hollywood ." atd.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.