kurec

Jaký/který byl ten nejlepší ‚nadčlověk‘, který kdy žil?

Člověk, který umí většinu dovedností, které jen tak normální lidé nemají.

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, co si pod pojmem „nadčlověk“ představujete.. Ten pojem použil Fridrich Nietzsche ve své filozofii.

Pojem nadčlověk je pouze vize, zatím neuskutečnitelný ideál, ke kterému někdo dojde za pomoci velkého úsilí. Je to jedinec, v němž všechno vyhaslo, ale po smrti Boha musí vydržet utrpení, bolest a využít ve svůj prospěch.

Jeho myšlenky zneužil nacismus. Takže v negativním slova smyslu byl Hitler považovaný za nadčlověka. Stejně jako nacisté.

Jako „nadlidi“ jsou v současnosti uváděni jedinci, kteří prošli utrpením koncentračních táborů a přežili utrpení, bolest a stali se silnými.

Protože jde o ideál,. takový člověk neexistoval. Nietzsche pouze nazývá geniální jedince jako "velikány dějin ", tedy např.i L. Vinciho.

Podle Úvodu do dějin filosofie, kolekltiv anglickým autorů.

Možná někteří politikové se považuji „za nadlidi“, (nebo je jiní za ně považují)j, protože jsou schopni prosadit svou vůli bez pomoci druhých.

Další odpovědi
hapiky

Mě napadá jen Leonardo da Vinci, když pominu dnešní či nedávné vynálezce či vědce.

Tw!st

Ametyst

David Copperfield.:-)

Kepler

Nejlepšími nadlidmi by byli asi X-men. Jenže jsou výmysl, stejně jako všichni bohové.

Rokio

Podle mě mezi „nadlidi“ (lidi s extrémními schopnosti) patří kromě Leonarda da Vinciho také Albert Einstein, Stewe Hawking, či Kasparov.

Mezi „nadlidi“ patří podle mě i takový Arnold Schwarzenegger, který si tento titul získal jinak než inteligencí. Arnold je sice chytrý, ale „nadčlověk“ je podle mě díky jiným zásluhám (např. je skvělý herec, politik a kulturista).

quentos

Jaký? … zřejmě vynikající.