Rokio

Jaký byl rok v novele Petr a Lucie, když hlavní postavy zavalil kostel?

Jaký se psal rok v době, kdy umírali Petr s Lucií ve stejnojmenné knize?

DOPLŇUJÍCÍ OTÁZKA: Pokud by Petr přežil, šel by pak na vojnu po dovršení osmnácti let?

Nejlepší odpověď
annas

Rokio, tato novela patří k doporučené četbě. Určitě jste ji již probírali na obchodní akademii, kterou jste navštěvoval, jak jste se zde zmínil.

Rolland se řadí mezi ty spiosovatele, kteří psali o tom, jak 1. světová válka ovlivnila životy mladých lidí. V novele je uvedená i doba, kdy se příběh odehrával.
–¨
18letý Petr měl za 6 měsíců nastoupit na vojnu, když se seznámil s Lucii.

Další odpovědi
ivzez

  1. Jaký rok? Válečný. Poslední válečný (I. sv. válka).
  2. Myslím, že ano.

Petr a Lucie (PDF, 412 kB):
http://www.lon­dynska.cz/pla­ny/201309301248Ro­main-Rolland---Petr-a-Lucie-e-kniha.pdf