Avatar uživatele
sesednizkola

Jaký byl okolo roku 1970 v Českos­lovensku nejlepší dostupný fotoaparát pro focení nemovitostí?

Nejlépe, aby pobral celou místnost a pokud máte fotografii, abysme mohli srovnat s průměrnou širokoúhlou zrcadlovkou z dnešní doby. Myslíte si, že by obstál takový fotoaparát na dnešním profesionálním realitním trhu?

Zajímavá 0 před 2456 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klaproth

To v rukou zkušeného fotografa zvládla každá zrcadlovka. Já jsem začínal Flexaretem, ten by pro focení realit nebyl moc vhodný – neměl výměnné objektivy. Pak jsem používal středoformátový Pentacon Six, pro focení realit bych na něj nasadil třeba širokoúhlý objektiv Flegtogon 50/4. V roce 1978 jsem si pořídil kinofilmovou Prakticu VLC3. Kinofilm jsem později opustil a vrátil se ke střednímu formátu s Pentaxem 67. Technickou kvalitou snímků by všechny tyhle foťáky dnes rozhodně obstály, ale většina dnešních digitálních cvakačů fotek by s ními neuměla fotit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Pokud pominu techniku dostupnou v Tuzexu, tak Praktica se širokoúhlým objektivem. Na focení místnosti nejspíš Flektogon 20 mm.
Fotky pořízené takovým aparátem by samozřejmě byly použitelné i dnes, jen by to nebylo tak rychle – musel se vyvolat film a vyrobit fotky
https://www.go­ogle.cz/search?q=flek­togon+20mm&tbm­=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&ved­=0ahUKEwipkqPQqab­VAhVJI8AKHTySA­fYQsAQIKA&biw=1204&­bih=806.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Starý foťáky ve správných rukách by obstály i dnes, o to se neboj. V roce 1970 by na focení realit byl asi nejlepším dostupným foťákem opravdu ten Pentacon Six.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
independent

Flexaret.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Myslím, že Flexaret by obstál.

Ale napadá mne:
Kolik dnešních fotografů by s flexaretem
dokázalo nafotit kvalitní snímky?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že objektiv 50 mm i flexarety byly na focení malých interiérů moc dlouhé. Ideální by byl širokáč 36 mm.

před 2456 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Objektiv 50 mm na středním formátu je širokáč, odpovídá mu zhruba ohnisko 35 mm na kinofilmu.

před 2455 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

flexaret – neměl objektiv spíš dlouhej, než širokoúhlej? Alespoň v porovnání s „běžnýma“ foťákama co jsem měl v té době k dispozici já: tátova Minolta HiMatic F tuším a můj dětskej jakejsi ruskej plně mechanickej foťáček – snad VILIA? Dala se s nima vyfotit i skupinka lidí v interiéru, ale aby dali většinu místnosti to rozhodně ne. Když jsme porovnávali s kamarádovou flexou a chtěli jsme se vyfotit navzájem, musel on jít alespoň 2× dál než já.

před 2456 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek