Jaký je, či byl nejvyšší věk presidenta, který byl/je stále ještě ve funkci?

Nejlepší odpověď
dubraro

Robert Mugabe (Zimbabwe), dosud ve funkci, 92.
Šimon Perez (Izrael) končil ve funkci, když mu bylo 91.

Další odpovědi
marci1

Nevím, kdo byl opravdu nejstarší, ale náš prezident T.G.Masaryk abdikoval na svoji funkci ve svých 85 letech.
Dalším prezidentem, který měl ve funkci prezidenta vyšší věk byl makedonský prezident Kiro Gligorov-82 let.
Izraelský prezident Šimon byl ve funkci ještě téměř v 91 letech (bez pár dnů). 🙂

marci1

Omlouvám se, vypadlo mi „Peres“- Šimon Peres. 🙂