Krčálek

Jaký byl nejslavnější pirát v Karibiku?

Nejlepší odpověď
chudst

Mimo Jacka Sparowa znam jednoho opravdoveho :) (A docetl jsem se zde i o par dalsich: http://ada-pirates.blog.cz/0803/slav­ni-pirati , odsud kopiruji i neco o Cernovousovi.)

Černovous – Narodil se v Anglii a původně se jmenoval Edward Teach. Proslavil se brutálnímu činy, které páchal jakoby nic. Nosil na sobě šest pistolí, posiloval svou špatnou pověst tím, že ve svých obětech budil hrůzu. Plnovous měl stočený do něčeho, jako jsou dnešní drady a pod klobouk si zadstrkoval doutnající šňůry, takže chodil v hustém oblaku černého dýmu. Jeho hrůzovláda nad Karibikem ale trvala jenom dva roky. Roku 1718 ho v Ocracokeské úžině zaskočilo britské námořnicvo a on zahynul v boji.

A pak takovou trosku kontroverzni postavu: Francise Drakea, byl to pirat, ale ve sluzbach Anglie.