nyjono

Jaký byl kurz US dolaru vúči české koruně v r. 1972? Aspoň přibližně.

Odhaduju to kokem 35 – 45 Kč.
~~~~~~~~~~~~~­~~~~~~~~~~~~~~~~
V TV teď dávali Útěk s Steve McQueen.
Měli 500 tis, tak mě jen zajímalo, kolik cca Kč to mohlo být 🙂

Nejlepší odpověď
Arne1

Odhaduješ v podstatě správně. Jenže zadání není úplné. Má jít o oficielní bankovní kurz, nebo o kurz pro neobchodní platby (tj. pro lidi), nebo nějaký jiný ? K bankovnímu kurzu byly totiž různé přirážky které ve výsledku kurz silně měnily. Takže když přišel cizinec do banky, dostal dejme tomu 10Kčs. Když jsem dostal povolení vycestovat a šel jsem pár dolarů do banky koupit, zaplatil jsem cca 50 Kčs.

Další odpovědi
ivzez

V roce 1977 byl kolem 26 Kčs.

quizzi

V roce 1987 byl kurz 1 US $ 5,45 Kč. Kurz v roce 1972 se určitě o mnoho nelišil.
http://www.his­torie.cnb.cz/mi­randa2/export/si­tes/www.histo­rie.cnb.cz/cs/fo­togalerie_meno­va_politika/ka­pitola_ii_8/ka­pitola_ii_8_3/fo­toalbum/ii_8_3_kur­zovni_listek_sbcs­.jpg