Avatar uživatele
Bronzový

Jaký byl důvod vyloučení V. Klause ml. z ODS?

Na př. Politická práva čl. 17 odst.2 - Každý má právo vyjadřovat své názory, slovem, písmem, tiskem, nebo i jiným způsobem bez ohledu na hranice zák. č.2/1993 Sb., jako součást ústavního pořádku České republiky Neb měl názor nebo proslov za který může být trestně stíhán, případně když vstoupím do některé strany můžu pouze papouškovat nařízené názory.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

!Klub ODS řešil jiné Klausovy výroky také v srpnu minulého roku. Syn bývalého prezidenta si v té době vysloužil kritiku mimo jiné za článek, v němž zpochybnil českou vojenskou misi v Afghánistánu. Podle stranické kolegyně Jany Černochové v něm Klaus uváděl nepravdivé informace.

roti vlastní straně se tehdy Klaus postavil i oznámením, že ve volbách do Senátu podpoří spolupracovníka svého otce Ladislava Jakla, který kandidoval v Praze 2 s podporou SPD atd. "

https://domaci.ihned.cz/…Zřejmě posledním hřebíčkem do jeho rakve bylo toto:

"Vlnu nevole mezi poslanci koalice i opozice vyvolal v úterý ve sněmovně poslanec ODS Václav Klaus, když přirovnal schvalování zákonů kvůli předpisům Evropské unii k rozhodování o složení židovských transportů do nacistických koncentračních táborů. Předseda ODS Petr Fiala se za to jménem své strany omluvil. Sám Klaus připustil, že jeho příměr byl možná drsný, označil ho ale za platný.

" Mně to připomíná něco jako židovský výbor, jo, když nám řekli, že máme vypravit transport, a my jenom tak jako rozhodujeme, že ty nemocné ženy ještě nepošleme, ty půjdou až příštím vlakem, ale jinak prostě děláme to, co nám řeknou,."

Uvedl to při projednávání nových pravidel ochrany soukromí, která navazují na unijní nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). "

https://zpravy.aktualne.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Jednoduše řečeno, názorové neshody.


Avatar uživatele
Zlatý

Nepohldonost nesouhlas s některými názory v ODS


Avatar uživatele
Zlatý

jedna věc je vyjadřovat názor, jiná pak nepokrytě lhát a překrucovat fakta ... klaus ml. tu hranici několikrát překročil - ne že by v tom byl jako politik osamocen, dělá to tak většina. Přesto ale, toto byl oficiálně důvod.

Navíc ten člověk absolutně neznal míru své zášti k EU a nezdráhal se hovořit o židovských transportech na jednání o GDPR (ochrana osobních údajů). Při veškeré úctě tomu čluvěku už nenávist úplně zatemnila schopnost myslet, takové srovnání nedává smysl ať se na něj díváte z jakéhokoliv úhlu pohledu. A rozhodně je plyvnutím do tváře těch jejichž příbuzných se židovské transporty jakkoliv osobně dotkly. To už by s nimi přístě mohl srovnávat schvalování zákona o standardizované velikosti kancelářských sponek - prostě nezná míru a nemá k ničemu respekt, s takovým člověkem se musí dost těžko vycházet.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Kryšpín

Annas a transport Židů do koncentračních táborů bylo nařízeno z Berlína, anebo si to V. Klaus vymyslel. V druhém případě byl prof. PhDr. Fialou Ph.D., LLM rektorem správně z ODS vyloučen.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2655
Zlatý ivzez 1558
Zlatý standa 1256
Zlatý mosoj 728
Zlatý led 668
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 520
Zlatý marci1 513
Zlatý Kepler 504
Zlatý annas 470

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.