Kryšpín

Jaký byl důvod odmítnutí anglickou vládou emigrace Židů do Palestiny?

Polští židé v březnu 1939 požádali britského premiéra aby jim umožnil emigrovat do Palestiny / Palestina byla pod správou Británie /. Odpověď nepřišla, ale o dva měsíce později vyšla příručka Bílá knížka, kde je uvedeno – je omezena imigrace na pět let. Po válce zbylo z 3,5 milionů polských židů pouze 75 tisíc.
Podrobnější informace portál The Times of Israel.
Chápu, že Anglie, Francie, Itálie provedli dohodu s Hitlerem na okleštění Československa aby nebyla válka i když se to nepovedlo, ovšem důvod odmítnutí emigrace tam uvedeno není.

Nejlepší odpověď
Drap

Jaký byl důvod? Přece sledování svých vlastních zájmů. Obdobně jako přístup Británie k Mnichovské dohodě.