Fun1k

Jaký by to mohl být nerost?

Našel jsem nějaký nerost na kolejích a zatím se mi ho nepodařilo identifikovat. Je černý jako uhlí (skládá se tedy hlavně asi z nějaké sloučeniny uhlíku), jeho povrch je lesklý, je nehořlavý, žárem puká, nezanechává šmouhy (jako uhlí), je velmi křehký a je celkem lehký, ostře se láme. Díky
Doplňuji:
Ne, neplave na vodě.

Nejlepší odpověď
briketka10

břidlice bývá šedá, budou to zžejmě nějaké zbytky popadané z vlaku, kdyby to byla sloučenina uhlíku měla by 100% zanechat šmouhu jako tuha v tužce a jestli myslíš, že jsi našel meteorit jdi se zeptat do nějakého zeměpisného kabinetu..

Další odpovědi
arygnoc

typoval by som to na sfalerit, ale keďže to bolo na koľaji, ľahko sa môže jednať o nejaký spekanec (svedčí o tom váha, je ľahký), čo vypadol z nejakého nákladu či už prepravovanej suroviny alebo odpadu.
Doplňuji:
sypem si popol na hlavu:
tipoval by som …

Reuef

nemohla by to byt bridlice ?:)

Conchus

Bez náhledu to není snadné, ale myslím si, že je to kus nějakého termosetu. Plave na vodě?