Standaa

Jaký by to byl pocit, kdyby na nás nepůsobil atmosférický tlak?

Samozřejmě hypoteticky, kdybyjsme se přitom nedusili z nedostatku kyslíku.

Nejlepší odpověď
Funna

stejně jako ve vákuu…plíce se roztrhnou, krev se začne skoro vařit a ty „vybuchneš“…ale to už budeš v bezvědoní, takže ti to bude jedno .-)

Další odpovědi
MK44

Pocit? Bolestivý a krátký. Tvé tělo by se roztrhlo na kusy.

Žijeme ve vzduchu, v plynné směsi, která má tlak jedné atmosféry (1 atm = cca 100 kPa). Tento tlak naše tělo vyrovnává protitlakem.

Představte si pneumatiku nějakého ne moc těžkého auta. Aby byla „tvrdá“, musíte ji nahustit na tlak přibližně jedné atm oproti tlaku okolního vzduchu. Co se stane, když ji pak propíchnete, dává přibližný obraz toho, co by se stalo s lidským tělem, kdyby se ocitlo mimo tlak pozemského vzduchu.

www

Podle zdroje by asi nedošlo přímo k explozi těla, následky by ale byly fatální. Tedy smrt.

Zdroj: vnuf.cz/sbornik/pris­pevky/16–03-Bochnicek.html

led

Atmosferický tlak je spôsobený vlastnou príťažlivosťou planéty, hviezdy. Nebudem hovoriť o životných možnostiach nášho organizmu, ale ako hovoril, parafrázujem, nebohý Dr.Strossmayer: Kdyby přítažlivost nadnášela, tak vy by jste lítal jako…

dnb

Pocit by to nebyl žádný, bez tlaku by se stalo přesně to, co píše „Funna“. Vylez si na Mt. Everest, kde už je pouze 25% celkového tlaku vzduchu. Voda zde vaří už při 60°C. Pokud bod varu dosáhne hranice 38°C, cca ve výšce 25 Km, začne bublat krev i v našem těle, to vede k ucpání cév a selhání srdce. Jinak proč na nás působí atmosferický tlak je popsáno zde: http://coms.blo­gy.in-pocasi.eu/TLAK_VZDUC­HU-1409675193.html

Takže „led“ za jednak: Není způsoben přitažlivostí planety a za druhé naše planeta není hvězda, pleteš si pojem s průjmem.....

led

dnb, čítať poriadne. Než niekoho kritizujete, zamyslite sa.
V mojom texte nie je písané, že planéta je hviezda. Ak slová rozdeľuje čiarka, nemusí to znamenať planeta = hviezda.
vo vašom odkaze nie je vysvetlené, čo spôsobuje tlak, pozrite si aspoň učebnicu fyziky.