Damiana

Jaký by podle vás měl být trest za tuto tragédii?

Byli jsme tam kdysi na dovolené a byla to paráda. Dokážou cikáni opravdu zničit všechno dobré?
Jak myslíte, že budou potrestáni?

http://tn.nova­.cz/zpravy/zah­ranici/sloven­sky-hrad-krasna-horka-je-v-plamenech.html

Nejlepší odpověď
aramah

Nebudou,mají cikánskou imunitu :((

Další odpovědi
anonym

Na Novinkách.cz je už od 18.30 i s četnými peprnými komentáři v diskuzi, viz odkaz:
Doplňuji:
Poslední výsledky vyšetřování – 2 chlapci 11 a 12 let s cigaretou (z blízké romské osady):
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/261533-slovensky-hrad-krasna-horka-shorel-kvuli-dvema-detem-s-cigaretou.html

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/261501-slovensky-hrad-krasna-horka-znicil-rozsahly-pozar.html

iwetax

Sice nic o tom nevím, kdo to zapálil. Ale vím, že cikáňata dokáží krutě ztýrat štěňata, jen tak rozlámat hezkou klouzačku a ukrást peníze z kasišky starému pánovy, který prodává krásné třešně.

lukas.zmizik

No já mám zato, že ačkoli se to nesmí, trávu u nás lidé vypalují bez ohledu na barvu pleti, spíše u cikánů bych se divil, že něco takového dělají…

škoda je to samozřejmě velká…

Ale dnes dopoledne sem stál u pomníku v Rakouském Kaprunu, kde v roce 2000 zahynulo 155 lidí v tunelu v hořící kolejové lanovce a také nikdo nebyl obviněn…

http://www.you­tube.com/watch?v=X9ZU­oyYnI1U

hanulka11

jestli je to jak se píše ,že to zapálili romské děti…nic se nestane – něvěřím že je někdo potrestá /ani jejich rodiče/

terry

Velká smůla je, že jakýkoli trest škodu nenahradí.
Peníze na opravu viníci nemají a ani nebudou pomáhat na opravách. Když půjdou do báně, tak to ničemu nepomůže.
I kidyž by zasloužili trest takový, kde by museli škodu tvrdě odpracovat.
Když nedávali pozor při pálení trávy, měli by si to tvrdě uvědomit.

pokazdejinak

já nevím – u nás teď hasiči taky vyjíždějí nějak častěji hlavně kvůli vypalování trávy :( nechápu, že to těm lidem nedochází…

za sebe můžu říct – ano, je to obrovská kulturní ztráta, ale zaplaťpánbůh, že se nikomu nic nestalo
Doplňuji:
taky jsem to četla už odpoledne na idnes:
http://zpravy­.idnes.cz/obri-pozar-znicil-slovensky-hrad-krasna-horka-f4g-/zahranicni.as­px?c=A120310_161250_zah­ranicni_brm
ale nevím, nikde jsem neviděla info, že to byly cikánské děti a i kdyby – mě by vůbec nenapadlo, že to takhle může chytit od trávy (mě by teda nenapadlo tu trávu vypalovat, ale to už je jiná…) – to se mohlo stát komukoli

každopádně finanční ztráta bude obrovská a pochybuju, že rodiče těch dětí měli pojištěnou odpovědnost za škody :/
takhle to budou asi hodně dlouho splácet… :(

venkovan

Neřešil bych to jako problém nějakého etnika. Prostě a jednoduše – po mnoha staletí to jednou zas nevyšlo. Stejně jako občas to nevyjde řemeslníkům, údržbářům, nrdostatku financí na řádné zajištění kulturních památek apod.
Vypalování je sice zakázané, ale jistou tradicí. Mohlo se to řešit třeba tím, že když se nedařilo to zakázat, tak je to naučit jak a kdy vypalovat.
No a protože je to zakázané, tak tam poslali děti, které nejsou trestně postižitelné jako dospělí. A protože to byly děti, zřejmě včas neodhaly problém s rychle šířícím ohněm.
Ročně uhoří při vypalování několik lidí i unás, Shoří rodinné domky, chaty, mám pocit, že před lety vyhořela i nějaká továrna. To, že to byl krásný hrad nás teď bere u srdce. Tedy doufám, že se bavíme o vypáleném hradě.