Spartaboy

Jaký by podle vás měl být opak či antonymum slova úchylný?

Jaký by podle vás měl být opak nebo antonymum od slova úchylný?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě jste se učil ve škole, že antonymum je opak, výraz protikladného významu.

Jaký by podle mě měl být opak? Ale neuvedl jste, jaký je opak podle vás.

Až uvedete svůj výraz, doplním i já, ale v oblasti jazyka.

Uvedl jste kategorii zábava, nikoliv jazyk, takže zkuste přemýšlet.
Slovo úchylný není určitě zábavné, To by bylo např. ujetý na něco.

Reagoval jste v diskuzi, tudíž svůj slib plním.

Nejednodušší je zápor, neúchylný. Jinak bych použila výrazy – běžný, normální, obvyklý, pevný, rovný, přímý atd. , – záleží na kontextu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Spartaboy

Já bych použil normální nebo čistý nebo zdravá sexualita.