Jaký by mohl být příklad firmy,kde z výrobního procesu je uvolňována práce a je nahrazována technikou?

Zajímají mě jak firmy české tak zahraniční

Nejlepší odpověď
mosoj

Takové příklady najdeš téměř v každém odvětví. Třeba automobilky nahrazují práci montážních pracovníků na výrobní lince roboty.
Hodně je se to projevuje u balicí techniky.
Tam kde dříve výrobek balilo několik pracovníků je jejich práce nahrazována balicími automaty.

Podívej se do zemědělství. Třeba sušení sena. Dříve se to muselo pokosit, sušit a obracet, svážet a skladovat. Tuto práci vykonávalo mnoho zaměstnanců. Dnes to všechno vykoná jeden člověk s traktorem a několika stroji. Pokosí,obrátí, sroluje a zabalí do balíku.

Další odpovědi
anonym

To,že budou propouštět zaměstnance.

petrdostal

Roboti se využívají napříč celým spektrem zaměstnání. Podívej se třeba do kuchyně, co je tam různých robotů. My využíváme robota od společnosti https://www.pro­fitexgroup.com/ i v naší automobilce. Automobilový průmysl je podle mě nejvýznamnější místo, kde se roboti využívají.