Avatar uživatele
anonym

Jaký by mohl být důvod?

V noci jsem "uklízel",t.j.mazal staré záležitosti,vše probíhalo normálně.Když bylo hotovo,všimnul jsem si, ře procesor(CPU)jede na 100%.Když ale makal 15 min.,30 minut a evidentně hodlal pokračovat,vypnul jsem PC,vyčistil Cleanerem,spustil pár testů(viry) a nic.Teď běží normálně.Co se stalo? Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4282 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Wolf_Net

Pokud je tím úklidem myšleno i odinstalování programů, může se to stát. (něco se zacyklí a CPU zpracovává jednu a tutéž informaci a to až do vyčištění RAM - restartu, kde se procesy drží)

Jinak na programy typu TuneUP utilites, registry cleaner atp pozor. Pokud nevíš, co přesně se to chystá z registru odstranit, udělej si vždy zálohu. Jinak se Ti může stát, že Ti to sáhne kam nemá a místo zlepšení výkonu se to zhorší. Dřív jsem používal TuneUP a bylo to fajn, ale pak se mi stalo, že nešly zobrazovat náhledy a po obnově zálohy to bylo ok.

A pokud se to vytížení stane znovu, udělej následující

1) CTRL+ALT+DEL
2) správce úloh
3) procesy
4) v menu nahoře zobrazit -> vybrat sloupce
5) vyber využití procesoru a potvrď

teď ve správci úloh vidíš přesně, který proces ti žere CPU. Samozřejmě "nečiné procesy systému" jsou v pohodě, to jen znamená, že se komp nudí. (CPU je vytíženo např na 1% a z tohoto 1% patří 100% nečiným procesům systému)

A jinak, pokud ten proces, který žere 100% CPU je svchost, patří to Windowsím vnitřním službám = něco je špatně ve Windows. (Linux nezmiňuji, ale ten asi nepoužíváš, viď?)

Pak možná také najdeš nějaké info v eventlogu neboli protokolu událostí..

tento počítač -> pr. klik -> spravovat a tam někde je prohlížeč událostí, rozdělený na tři kategorie. Systém, zabezpečení a aplikace. (ve WinXP a 7 je toho víc)

Tak se podívej, jestli tam není nějaký záznam z inkriminované doby.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

U visty jsem si zvykl, že po několika hodinách prohlížení internetu Operou je vytížení CPU 90 - 100%. Nepomůže ukončení programů, jen restart.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Pro Wolf Neta. Díky.To bude ono.Likvidoval jsem i programy.Vypadá to na cyklus.Ono se to vůbec chovalo "jinak".Občas to připozamrzlo,Jedntl.kroky naskakovaly netradičně.Takže pak byl i restart,teď to možná nesmyslně defragmentuju.Ale zatím se chová slušně.A dík za tip-podívám se do Protokolu, atd.Chtěl bych vědět,co se vlastně přihodilo.

před 4282 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet