Avatar uživatele
anonym

Jaký by mohl být důvod?

Proč kosáci brzy ráno tak nepříčetně vřeštěj?
Mám šampiona – podle toho virválu musí být velikej jak orel.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5106 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Zpěv ptáků není o velebení hospodina a krás přírody , ale jde o vymezování svého teritoria. Přeložen jejich hlasový projev znamená: tady je to moje, sem nikdo nelezte, jinak uvidíte jak s váma zatočím. Jakmile se však rodinka zahnízdí nastane klid aby nedošlo k ohrožení mladých. To se odehrává právě nyní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal

"Dobré jitro!tady jsem ,tady mi to patří tady budu a je hezky.A jinak to vyjádřit neumím,tak mě to naučila příroda.
P.S. Buďte ráda,že má kdo a o čem vřeštět.Aby jste se neprobudila jednou do ticha a venku byla zkáza.

Zdroj: život

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Bubco, Vaše otázka mě opět vedla k zamyšlení. Myslela jsem si stejně, že důvod zpěvu je ten, který uvádějí i odpovídající.
Já jsem na na kosy naštavná. Jsou to nevděčníci. Celou zimu jsem je krmila, ale odvědčili se mně tím, že dennodenně znečišťovali poštovní schránku, Zjara povytahovali zasazený česnek a rozhrabali, co se dalo. Je pravda, že každé ráno vřeští (možná děkuji za péči, kterou jsem jim věnovala).
Zajímalo mě, co na zpěv tvrdí odborníci. Našla jsem, že dospělí kosi zdokonalují svůj repertoár a samičky si toho cení. Čím bohatší je samcův zvukový rejstřík, tím je nápadník zkušenější a tím lepší to bude partner pro zplození potomstva. Samci, kteří zařadí do zpěvu neobvyklé zvuky, působí na samice jako zkušení a protřelí matadoři a v soupeření se soky mají vyšší šanci na úspěch.
Kosi nejsou zdaleka jediní živočichové, kteří své zvukové projevy přizpůsobili vlivům lidské civilizace. Městští kosi a sýkory koňadry se v blízkosti hlučných komunikací ozývají vyšším hlasem než kosi a koňadry obývající mnohem tišší oblasti velkých parků nebo poklidného venkova.
Nejen lidé si zvykají na hluk, ale i ptáci. Proto se jim už nedivím a budu je v zimě krmit dál.

Čerpala jsem z

Zdroj: http://www.vtm­.cz/clanek/pri­lis-hlucna-priroda

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek