Rokio

Jaký by měl podle vás být poměr příjmů a výdajů?

Příjmy a výdaje by měly být v poměru 50:50, příjmy by měly být vždy o trochu vyšší, či je to úplně jinak? Jaké máte na to názor?

Nejlepší odpověď
Alesh

No, minimálně v tomto případě uvádět poměr 50:50 je logický nesmysl. Poměr 50:50 se používá tehdy, kdy máš nějaký celek = 100 % a naznačuješ jeho dělení na půl, tedy 50 % na 50 %, což tady zjevně nejde, neboť se tyto dvě veličiny spolu nesčítají, netvoří spolu dohromady jeden balík.. V tomto případě si měl navrhnout „zkrácený“ poměr, tedy 1:1. Kapišto?

Další odpovědi
tforro

Minimálně 10 % z příjmů by se mělo ušetřit. Jenže spousta lidí to vzhledem k mizerným příjmům nezvládá.
Nicméně je třeba zohlednit ostatní aspekty. Ono třeba lidem, kteří bydlí ve svém, se šetří lépe, než těm, kteří bydlí v nájmu. To se pak dá i dosáhnout poměru 50:50.

ivzez

V úvaze máš chybu.
Mluvíš-li o poměru příjmů a výdajů, mělo by jít o 1 : 1, případně o 1 : 0.9 (0.8, …)

Pokud by výdaje činily 50 % příjmů, bylo by to v pořádku,
zbylých 50 % příjmů by bylo možné spořit, investovat, …

Pokud by ale příjmy činily 50 % výdajů, nezbylo by,
než si najít další zaměstnání či jiný zdroj příjmů.

Drap

Podle mne by výdaje neměly dosahovat příjmů. Tím zbývá rezerva a záloha na nečekaná vydání či profinancování dlouhodobých příjmů.

mosoj

Pokud mluvíš o podnikání tak příjmy co nejvyšší a výdaje co nejnižší. Pokud to máš naopak tak to raději zabal.

anonym

100:0 je asi nejideálnější.