icurusL

Jaký by mě čekal trest, kdybych ukradl jeden rohlík?

Čistě z informačního hlediska.
Specifikuje se to jako běžná krádež do nějaké specifické hodnoty?

Ale notak, vím že otázka zní směšně ale zajímala by mě skutečnost tady v Česku ne ze zemí třetího světa.

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Myslím, že dnes se to trestá useknutím ruky, ne? :) Nebo to je až za chleba, teď nevím..

Další odpovědi
Edison

Za každý rohlík jeden prst. Při opakované krádežu ruka. Při třetí krk. Nemluvě o trestu u Posledního soudu.

led

V stredoveku chudobného za krádež čaká smrť. V 18.storočí, časoch Bedárov Victora Huga bol Jean Valjean poslaný na galeje, pretože ukradol chlieb.
Začiatkom 60-tych rokov minulého storočia, za rannú krádež 1 rohlíku z prepravky pred ešte zavretou predajňou, ak dobre pamätám, pomenovanie „zlodejka, ako ťa to rodičia vychovali“ z okna Pani Rafikovej, ktorá pozerala na ten hrozný čin! Dodnes sa strhávam zo spánku pri spomienke na tento smrteľný zločin a prehrešok voči Božiemu „Nepokradneš!“ To len z informačného hľadiska.

Pepa25

Samozřejmě, že závisí na hodnotě! Aby to byl tresný čin, musí jít o škodu nikoliv nepatrnou (>5000 Kč).

Edison

Pepo, trest lze uložit i za přestupek… Nezapomeň. 🙂