marci1

Jaký jiný?

Charismatický, komunikativní, mající důvěru k zaměstnancům, zvládající stres a emoce, kreativní, uznalý (za dobrou práci pochválí), se smyslem pro humor. Prostě takový, aby se zaměstnanci hlavně cítili v jeho přítomnosti dobře. Jaký šéf (šéfová), taková firma a taková „nálada“ ve firmě. 🙂

Další odpovědi
Edison

Jaký jiný?

Důsledný.

Doplnění: Taky schopný rozhodovat. Být za svá rozhodnutí zodpovědný. Umět naslouchat a hodnotit.

Anikitos

Jaký jiný?

Všechno dohromady, kromě posledního bodu.

Jednoduše řečeno vůdce. Člověk, který dokáže vést, organizovat a podnítit v lidech odhodlání a chuť pracovat. Měl by to být člověk, který dokáže budit respekt. Ovšem ne takový ten falešný respekt, kterým někteří manageri aj. maskují svou vlastní slabost (strach, nízké sebevědomí), že neustále jen řvou a kritizují ostatní.

Autoritativní, přirozený vůdce, charismatický, spravedlivý.

Prosperita podniku závisí také na každém jednom zaměstnanci, jak to řekl Andrew Carnegie:

„Zaměstnavatel, který pomáhá svým dělníkům, pomáhá sám sobě.“

„Muž jehož si neváží mistr, a mistr, jehož si neváží ředitel, a ředitel, jehož si neváží firma, musí hledati chybu ne ve firmě, nýbrž sám v sobě.”

„Zaměstnavatel i dělník jsou na sobě vespolek závislí.”

jirka F

Lidský, mající pochopení s podřízenými

Komunikativní,aby měl pochopení pro své zaměstnance.

ivzez

Jaký jiný?

1 + 3 + 4 +
spravedlivý, rozhodný, důsledný + řada dalších vlastností

Z 2. možnosti bych asi vynechala tvrdost.

Kepler

Anikintos: taky souhlasím se vším, ale ne se slovem autoritativní. To se může vylučovat se slovem spravedlivý. Jinak OK, už Baťa pochopil, že největším kapitálem firmy jsou její zaměstnanci. Většina firem dnešních to dosud nepochopila.

Anikitos

Autoritativní vůbec nevylučuje spravedlnost. Pokud je ten vůdce (šef) jen spravedlivý, tak je mu to prd platné, protože ho nikdo nebude poslouchat — to s sebou přináší až respekt/autorita.

Autoritativní (autorita) není negativní slovo, i když se na něj dnes mnoho lidí tak automaticky dívá, aniž by si vyložili (pochopili) jeho přímý význam.

Pokud člověk umí vést znamená to, že ho lidé poslouchají, a to zároveň znamená, že má autoritu — tohle by se vzájemně vylučovalo. Pokud k tomu vůdci chovají úctu/respekt, poslouchají ho, tak má autoritu – pokud by neměl úctu ani neuměl vést, tak nemá autoritu. Je to prosté.

Kepler

To máš naprostou pravdu, přesto se autorativní člověk může dopustit nespravedlnosti – z pohledu podřízeného. No a politicky – však to znáš. Chraň nás pánbůh Hitlerů, Stalinů, Kimů a Putinů. A čeho ještě…