Jaký bude vývoj eura?

jaký bude vývoj eura k české koruně

Nejlepší odpověď
dudu

Bez věštecké koule se to těžko odhaduje, ale jsou kalkulace, že příští rok bude v průměru stát CZK 24,50 a do pěti let se může cena přiblížit až ke dvacetikačce. Velmi bude záležet na práci vlády a na řízeném poklesu zadluženosti státu.
Doplňuji:
K příspěvku pana Rynka podotýkám, že část západních států Měnové únie uvažuje o zavedení tzv. supereura, takže by pak existovalo euro tvrdé a měkké. Např. jeden věhlasný německý ekonom na naši adresu prohlásil, že bychom byli blázni, pokud bychom usilovali o urychlený vstup do eurozony, takže se zdá, že nějaký čas /nejméně do roku 2016/ bude naše kačenka ještě existovat a její kurz nebude příliš kolísat.

Další odpovědi
rynek878

Mám spolužáka,který žije 25 let v Německu.ten tvrdí,že v Německu jsou tendence vrátit se zpět k marce.Tím chci říci,že v životnost eura taky moc nevěřím.

anonym

Spatny.

led

euro nedostatočne kopíruje ekonomiku jednotlivých členských šťátov – bude dosť kolísavé

Bumbes

Vůbec bych se nedivil kdyby Euro skončilo. To co teď EU předvádí s Řeckem se přestává západoevropským státům líbit a uvažují o dvojím Euru, nebo rovnou o vlastní měně.

Němci ani Marky preventivně nezlikvidovali a uschovali je do státního depozitu pro „strýčka příhodu“. A ejhle! Asi se zase Marka brzy dočká vzkříšení (viz. rynek878)…