_136

Jaký bude mít smysl otevřít restauraci, když podmínky jsou takové, jako kdyby restaurace měla být otevřená na 50 %?

„Zahrádky restaurací otevírají od 17/5 v režimu max. 4 hosté u stolu, pokud nejde o osoby ze společné domácnosti,“ napsal ministr na sociální síť. Na zahrádce však budou moci sedět pouze hosté s negativním testem na koronavirus, a to buď PCR, či antigenním. Na zahrádku budou moci také ti, kteří onemocnění již prodělali. Jakým způsobem se bude tato podmínka kontrolovat, zatím není jasné. To by zajimalo co když restaurace nemají zahrádku nedává mi to smysl restaurace vůbec smysluplně otevírat?

Odpovědi
Ametyst

Mně to také nedává smysl, když by na čerstvém vzduchu mohlo byt všechno v pohodě při dodržování hygieny, rozestupů. Jde nejspíš o likvidaci malého podnikání: vnitřní prostory supermarketů a bank směly být celou dobu otevřené. Vláda po malých podnikatelích dupe celou dobu, a ještě teď drze přijde s tím, aby pro ni šmírovali a kontrolovali své zákazníky. To vůbec není povinnost podnikatelů.

nyjono

Ono toho nedává smysl víc. A restaurace s vnitřním provozem se mají otvírat později.
Třeba provoz vleků a lanovek nebo služeb.
Prostě, co se nepodařilo komunistům, podaří se vládě současné.
Přijde mi to jako cílená likvidace malých živnostníků.
Přoč mohla být otevřená květinářství?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.