autacek

Jaký bude mít na trh dopad (po)zastavení dotací Agrofertu?

Odpovědi
Edison

Užý jsem to tu psal. Těžko říct, jestli to Bureš dotne ze svýho, ale jak vidím, kolik toho patří do holdingu… tak se obávám, že kromě samotných podniků v hodlingu to může mít významný vliv i na ostatní zemědělce a potravinářství vůbec, tedy i ceny možná ne jen potravin. Bureš nás všechny, nejen 1,5 mil svých koblihožroutů, drží pěkně pod krkem.

dubraro

Já se obávám, že samotní poslanci europarlamentu nemají moc jasno v tom, jak to funguje. Agrofert těch dotací moc nedostává. Dostávají je hlavně zemědělci. Dotace jsou vázané na obdělávanou půdu. Bez dotací nebudou naši zemědělci konkurenceschopní. Zpracovatelské podniky, sdružené v Agrofertu, si bez problémů nakoupí suroviny jinde. Takže to odskáčou zejména zemědělci a v konečném důsledku spotřebitelé ve vyšších cenách. Agrofertu ani jeho vlastníka se to prakticky nedotkne.

dudu

Celý ten humbuk v podstatě nemá řešení už proto, že je před volbami do parlamentu EU, tedy tzv. rekorytarizací. Jeho užitek vystihuje tento vtip:
„O co jde při souloži dvou kostlivců na plechové střeše? O nic, ale ten rachot u toho“!
To podstatné pak hledej zde:
https://www.li­dovky.cz/nazo­ry/kambersky-prilis-velky-babis-bruselska-pravidla-mohou-bolet-nejen-premiera.A181213_201­121_ln_nazory_e­le

ivzez

Zvýšení cen.

Kryšpín

Pan Babiš zůstane dále jako druhý nejbohatší Čech a místo 1,5 milionů voličů bude mít dva miliony