Midoc

Jaký bude letos výskyt kůrovce?

https://www.ku­rovcoveinfo.cz/

Odpovědi
autacek

Na spoustě míst už není co sežrat, jehličnaté lesy jsou celé pryč, hlavně že kůrovci nešmakuje řepka, asi tak.

Pepa25

Záleží na jaru a tedy kolik rojení brouk stihne. Loňský rok kalamitu hodně zpomalil. Letos to zatím také vypadá nadějně: hodně vláhy ze zimy a studený březen. Ale suchý a teplý duben a květen by mohly situaci rychle zhoršit.

P.S. Samozřejmě, že autacek nemá pravdu, kalamita zatím naštěstí moc nepostihla jižní část Beskyd a Javorníky, západní část Jeseníků, ani Orlické hory a Krkonoše.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

O kůrovci na:
www.kurovcove­info.cz

autacek

@Pepa25 Nepsal jsem že všude, ale že na spoustě míst. A co s tím udělala vláda, s předstihem, zavčasu i teď? Já myslím, že odpověď je na snadě. Mimo to, asi jsi to neviděl na Vysočině, jeden by zaplakal.

Pepa25

Napsal jsi „jehličnaté lesy jsou celé pryč“ což není pravda. Vysočinu jsem samozřejmě viděl, nejen na kurorcovamapa.cz ale i v realitě. Vláda zaspala, to je normální, ale bohužel dost zaspali i někteří vlastníci, včetně LČR.