lamhr

Jaký biblický paradox je podle Vás nejdůležitější ?

Je-li nějaký biblický paradox nejdůležitější, jaký to podle Vás je ?

Nejlepší odpověď
anonym

Všechny náboženské směry tvrdí, že Bible je výtvorem mnoha proroků a většina pak tvrdí, že v ní není slovo lidské, ale výhradně Boží. Chápu Židy. Ti vycházejí ze starého Zákona a výkladu farizejů dodnes. Ale u všech křesťanských církví je to ale nesmysl. Křesťané prohlašují jedním dechem všechny texty Bible za Boží inspiraci a tím prohlašují farizeje za inspirované, ale pak v NZ tvrdí, že tíž farizejové odmítli Ježíše jako Mesiáše. To byli inspirováni jen částečně, nebo jak tomu mám rozumět.

Další odpovědi
annas

Nedá se říct nejdůležitější, ale teď mě napadlo:

Oko za oko, zub za zub – zákon milosrdenství x Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem – nepřítele se můžeme zbavít tím, že z něho uděláme " přítele".

Miluj Boha a svého bližního jako sama sebe x .Kdo z vás chce být největším, ať je služebníkem (otrokem) všech .

fcoop

Kdysi mě napadla taková jedna „nesrovnalost“ – On je – tvrdí se – Vševědoucí a Všemohoucí.
Jak si tedy vysvětlit,že kvůli jednomu zkonzumovanému jablku je všechno tak,jak to je? Musel přece dopředu vědět,jak to dopadne.

A – třeba – dinosaury – radši nebudu rozvádět.

Tím vůbec nechci naznačovat,že neexistuje.Kéž by ano.
Ale ono to bude všechno asi „trochu jinak“.

BANAN93

že bible hlásá mír a soucit a přitom při šíření křesťanství proteklo nejvíc krve v historii lidstva

zzzzz

Jsem ateista, ale pro zajímavost jsem si bibli přečetla, nezaujala mě. Přečetla jsem si i bibli satanskou a tam mě zaujalo jedno z desatera satanových přikázání. „Satan je nejlepším přítelem církve, poněvadž ji po celá léta pomáhá udržovat v chodu.“