Avatar uživatele
lamhr

Jaký biblický paradox je podle Vás nejdůležitější ?

Je-li nějaký biblický paradox nejdůležitější, jaký to podle Vás je ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, johana 56, fcoop, zzzzz před 4187 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Všechny náboženské směry tvrdí, že Bible je výtvorem mnoha proroků a většina pak tvrdí, že v ní není slovo lidské, ale výhradně Boží. Chápu Židy. Ti vycházejí ze starého Zákona a výkladu farizejů dodnes. Ale u všech křesťanských církví je to ale nesmysl. Křesťané prohlašují jedním dechem všechny texty Bible za Boží inspiraci a tím prohlašují farizeje za inspirované, ale pak v NZ tvrdí, že tíž farizejové odmítli Ježíše jako Mesiáše. To byli inspirováni jen částečně, nebo jak tomu mám rozumět.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Nedá se říct nejdůležitější, ale teď mě napadlo:

Oko za oko, zub za zub – zákon milosrdenství x Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem – nepřítele se můžeme zbavít tím, že z něho uděláme " přítele".

Miluj Boha a svého bližního jako sama sebe x .Kdo z vás chce být největším, ať je služebníkem (otrokem) všech .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fcoop

Kdysi mě napadla taková jedna „nesrovnalost“ – On je – tvrdí se – Vševědoucí a Všemohoucí.
Jak si tedy vysvětlit,že kvůli jednomu zkonzumovanému jablku je všechno tak,jak to je? Musel přece dopředu vědět,jak to dopadne.

A – třeba – dinosaury – radši nebudu rozvádět.

Tím vůbec nechci naznačovat,že neexistuje.Kéž by ano.
Ale ono to bude všechno asi „trochu jinak“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

že bible hlásá mír a soucit a přitom při šíření křesťanství proteklo nejvíc krve v historii lidstva

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Jsem ateista, ale pro zajímavost jsem si bibli přečetla, nezaujala mě. Přečetla jsem si i bibli satanskou a tam mě zaujalo jedno z desatera satanových přikázání. „Satan je nejlepším přítelem církve, poněvadž ji po celá léta pomáhá udržovat v chodu.“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek