dust8

Jaký autošampón a leštičku na auto používáte či doporučíte a proč některé leštičky tvrdnou?

U leštičky jsem narazil na problém, že po otevření vnitřek v konzistence tvrdne a musí se hodně třesat a mačkat, aby něco vyteklo a často se to rozstříkne kam nemá i na oblečení. Stál cca stovku. Je to tím, že je to levný výrobek nebo je nějak špatně skladován či používán?

Odpovědi
mosoj

Auta myji jedině v myčkách. Mytí auta vlastnoručně, je jistá cesta k dokonalému poškrábání laku. Ověřeno léty.
Rozpouštědlo v lešticí pastě se odpaří či vytěká. Pasta ztvrdne. Zcela přirozený jev.

Mp2

Stejný problém jako se silikonem v kartuši..
Koupíš velký za 160.. Nebo malou hubičku a 60… Stejně ti to ztvrdne tak na co velký..

Ta leštička… Víš… Ona tvrdnout má.. :)

Já radéji jedu do myčky.. Ten bordel co zůstane neřeším..

Mám s tím špatnou zkušenost..
Chtěl jsem jednou odstranit hmyz na přední masce…
Vzal jsem si v práci rozprašovač a strašně drahý čistič určený na mastnotu – na čištění strojů od prumyslovych emulzí.. Ředil jsem to jen trošku..
Postříkal jsem to cele rozprašovačem… A šel jsem na záchod..
Když jsem se vrátil, strašné sprostě jsem řval..
Mám totiž bílé auto… A na masce najednou byly fialové fleky a ty tekly dolů na zem..
Ten čistič rozpustil lak na auté.. Trošku na mé vlitlo po větru, musel jsem si vymýt oči, pálilo to jako čert..
Celou masku jsem musel nechat přestřikat..
Trošku jsem s tím experimentoval.. Ten čistič rozpustil barvu na etiketé PETlahve a zamlžil plexisklo..

JájsemRaibek

Osobně doporučuji Formula1, která dlouho vydrží a při normálním znečištění auta stačí jen opláchnout.
http://www.au­todoplnkyfro.cz/vos­ky/965429-formula-1-tvrdy-vosk-carnauba-230-g.html

elkon

Leštička je přístroj na leštění. Přípravek na konzervaci karoserie je autopoliš, nebo autovosk. Já používám několik desítek let na všechny vozy co jsem měl, jedině autovosk Simoniz (od doby, kdy jsem ho nakupoval ještě v Tuzexu), až dosud. vytvoří povrch, který pak stačí je oplachovat v sezoně vodou. Na leštění kromě flanelu, používám elektrickou rotační leštičku.

marcelus

Zrovna nedávno jsem si koupil tento autošampon:
https://www.an­dyhoauto.sk/sam­pony/autosol-ph-neutralny-sampon/
Jednak krásně vodní a vůně na autě opravdu po nějaký ten čas zůstane a hlavně se skvěle používá..díky neutrálnímu složení nikdy nenaruší lak a je to univerzál, takže i pro motorku

Michálek1245

Smeták teda nevím, no. To bych měl strach, že si to auto poškrábu. Já začínám tím, že nanesu aktivní pěnu z https://www.eg-detailing.cz/ak­tivni-peny-na-auto/ a pak postupně smývám shora dolů. Nakonec to vezmu ručně suchou houbou a vyleštím, když si s tím chci hodně hrát, třeba když vezu někoho na svatbu, tak mám teda doma i ruční leštičku, ale to je většinou hrozný opruz, takže to šolíchám ručně. 😉

Kepler

mosoj: když sis myl auto houbou nebo hadrem jako vidlák, pak se nediv, že jsi měl zmatnělý lak. Vlastně jsi lak brousil tím usazeným prachem. To chce měkký smeták a saponátový roztok, na to jsi ještě nepřišel? To je mnohem šetrnější způsob, než nějaké myčky.

mosoj

Ty chytrolíne, nejde vůbec o to čím to šmidláš, ale o množství vody které při tom použiješ!!! a způsobu nástřiku k prioritnímu odstranění prachu. Nikdy to neuděláš jako v myčce. U nás mejou v myčce auto i se spodkem za 40 Kč a ještě na auto stříkají vosk. Takže se rychle přeuč, za chvíli to stejně kvůli suchu zakáží. Věz že tě první soused práskne.

dust8

Kepler: smetákem mě to teda ještě nenapadlo, ale používám takovou tu houbu na tabuli jak mají ve školách. Hodíš link na obrázek nějakého toho smetáku? Mě se vybaví tak leda nějaký na odhrnovaní sněhu ze skel. I tím to jde?

Kepler

Link ti nedám, protože se mi nechce hledat, ale bylo to obvyklé už před 30 lety. Smeták s dutou rukojetí, na kterou byla připojena hadice s vodou. Smeták za mokra má ten význam, že šetří lak.