gecco

Jaký anglický termín (slovo) použít pro řízek v českém (středoevropském) významu?

Steak to není…
😉
Schnitzel – jen ´opisuje´ rakouský termín bez (obvykle) správného kontextu (vypadá – a chutná, to jinak)…
😉
Děkuji…
_____________­________________________­_________
Díky za odpovědi – šlo o ´problém´, jak neevropanovi (resp. -ce) vysvětlit, co budu vařit…
Problém jemně komplikovaný tím, že dotyčná odmítá tučné maso (fat jsem pochopil 😉.
Jako nejjednodušší se nakonec ukázalo řízek z krkovičky prostě usmažit a na jeho řezu ukázat, co to je – a za použití tlačenky vysvětlit (snad) rozdíl mezi kolagenem a tukem…
Chutnal…
😉
Ještě jednou děkuju…
😉

Nejlepší odpověď
yuko

Wiener schnitzel nebo fried cutlet – zadejte si fried cutlet na googlu, dejte si obrazky a co vidite? Rizek.
V kazde restauraci vi, co je to Wiener Schnitzel.

Další odpovědi
Klaproth

Jak se tomu říká v USA nevím, ale v GB si v klidu objednej wiener schnitzel, v každé slušné hospodě vědí co mají přinést. Vyzkoušeno! Jenom bacha na brambory, obvykle budou politý octem.

Alesh

Nevím, jestli je to správná cesta, ale pokud nevím, hodím to do Wikipedie a přepnu jazyk…
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%98%C3%AD­zek
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Escalope

zjentek

V Ciceru (Ilinois) na Čermáku se říká rizek ;)