dust8

Jak to, že ta pravá hudba nakopne náladu o 300%?

Nejlepší odpověď
Tabea

Protože samotné subjektivní vnímání oblíbené hudby podpoří psychickou náladu / pohodu. Často je hudba provázána s pěkným zážitkem nebo jen samotný text je chytlavý a něco nám říká. Důvodu může být mnoho. Ta ,,pravá" už je vlastně samo od sebe dost subjektivní.

Další odpovědi
quentos

Jak kdy. Někdy nepomůže.

Kelt

To je čistě subjektivní pocit. Pravá hudba neexistuje. Co člověk a daná situace, to jiná hudba. A pocity nemůžeš měřit matematicky. Je to stejné, jako porovnávat, zda nás více vzruší Klára nebo Ivana.

NoFear

Pozitivní zapojení sluchového smyslu, soustředění a uklidnění, odbourá „nepříjemné“ ticho a myšlenky i pocity, které zastíní svým rytmem. Oblíbená hudba působí na psychiku a emoce.
Podobně funguje objetí, držení za ruce, sex atd. To je krom jiného pozitivní zapojení hmatu, ale taky kontakt s jinou osobou.
Jídlo, pití (hlavně ty oblíbené). Zapojení a uspokojení chuti.
Podobně něco pěkného na pohled nebo oblíbená vůně.
Nálada a pocity jsou jen v hlavě a dá se to měnit a působit na ně různými způsoby, vnějšími stimuly, ale i vnitřním uvědoměním.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.