dust8

Jak to, že se dokážu třeba z větší deprese pouhou svépomocí dostat do naprosto senzační pohodové a nadšené nálady?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě vám pomohla vůle a víra, v něco, co jste nepojmenoval. Nebo jste změnil své myšlení.

Špatná zkušenost s léky, třeba i alkoholem probudí v člověku skrytou sílu. Zda je to tak u vás, netuším.

Ale přeji, abyste na této cestě vydržel a nevzdal to.

Přece každý je strůjcem svého štěstí …

Další odpovědi
Ametyst

Deprese nemusí být ta „diagnóza deprese“. Prostě jsi hoooodně smutný. Dnes má medicína diagnózu deprese i na obyčejný smutek. Nikdo nemá být zdravý. Jak řekl na kameru bývalý ministr zdravotnictví senátorovi, (který se jako kuřák pochlubil dobrým zdravím): „To jste jenom špatně vyšetřený.“

Hlada

Bylo by dobré poradit se s psychiatrem, protože může jít o počáteční stádium maniodeprese.

Kelt

K tomu stačí změna postoje. Deprimovaný člověk má pohled upřený dolů, všechno si hrozně bere a říká si ty nejhorší věci, vidí všechno v těch nejčernějších barvách. Ale stačí pouze zvednout hlavu i pohled, narovnat se a vykročit s představou, že jsem king, který pouze spadl z koně, ale jde dál vpřed.

Drap

Lehce se zkrátka vypořádáváš s problémy.

zjentek

Štyři škopky, 3× B. Mary a baňka bílého… Ježiši, dá se tohle považovat za svépomoc? No ANO! Prakticky jde o pomoc svépomocí (;

da ny

To je přirozené každému člověku, pokud se chce vymotat z depresívní nálady. Nebo vůbec netušíte co je to „deprese“ (choroba). 😁