FlAsh_7

Jak to, že někomu akcie vynáší měsíčně?

Jaktože někomu akcie vynáší měsíčně, když jsou dividendy pouze jednou za rok?

Jaktože někomu akcie vynáší měsíčně?

Odpovědi
Drap

Proto,že dobře nakoupí a dobře prodá

Edison

Akcie vynášejí dvěma způlsoby: Prodejem a dividendou. Obchodování akciemi, tedy jejich nákup v případě nízké ceny a při předpokladu růstu ceny a prodeji v případě předpokladu poklesu ceny se říká spekulace. To ovšem vyžaduje znalost trhu nejen akciového, ale i dalších okolností určujících cenu akcií (a tím může být mnoho faktorů, od politické, technické, ekonomické a dalších situací). Naproti tomu dividenda je vyplácena vždy, když to schválí valná hromada. Většinou je svolávána jednou ročně, tak proto. Může být ovšem svolána i mimořádně. Ovšem taky nemusejí schválit dividendu žádnou. Dividenda jen lehce určuje tržní cenu akcií a to pouze pro investory do akcií. Může být vyplácena i když cena akcií klesá, např. jako nástroj motivace investorů. Ovšem který investor by si koupil klesající akcie, žejo.

Zkrátka… tohle všechno je velmi složitý model živoucího organismu a vyžaduje nejen spousty znalostí, ale taky přehled v mnoha oblastech lidské činnosti, technické a obchodní situace a směru vývoje… K tomu notnou dávku předvídavosti, instinktu a hlavně jednomu faktoru: ŠTĚSTÍ. Taky proto se spekulacím taky říká HRA, výnosům a ztrátám VÝHRA a PROHRA na burze CP.

A Ty bys měl přestat tady shánět nejzákladnější informace a začít reálně studovat ekonomii a to od nejhlubších základů!

Arne1

Nemusí to být zrovna akcie, ale třebas podílové listy nemovitostních fondů. Přítelkyni jsem zařídil, že uložila cca 250 tisíc na pět let a jako „úrok“ dostane každý měsíc tisícovku.

dudu

Akcie mohou při tzv. shortování přinášet i denní zisk, zejména s využitím tzv. pákových obchodů. Jde ovšem o vysoce rizikovou záležitost. Poněkud bezpečnější je spekulovat s růstem podkladového aktiva, tj. držet akcie dlouhodobě /long pozice/.