bolak

Jaktože když Američan strčí do výtahu ruku, tak mu ji neutrhne ale otevře se?

Budou tam asi nějaké senzory že? Ale fotobuňka to zřejmě nebude, protože to by se výtah nikdy nezavřel, takže jak to funguje?
Doplňuji:

  • iv- Na jaké straně u dveří? Já mám namysli ty dveře jak se zavírají z obou stran doprostřed, a když tam člověk dá ruku, tak se ten výtah otevře až v poslední chvíli, až když dveře narazí na ruku. Fotobuňka přece reaguje na světlo, když se člověk přiblíží, tak se dveře otevřou, nicméně tady jdou ty dveře přímo proti sobě, takže kdyby měly ze strany fotobuňku, tak by se otvíraly a skorozavírali pořád dokola.

A ještě podotázka, pokud jsou tam nějaké světelné? dotykové? senzory, jsou po celé ploše nebo je tam nějaký mrtvý bod, kde to tu ruku sebere? Eskalátory jsou prej taky ukrutně bezpečný a přesto to před loni nějakýmu dítěti nasálo nohu a sebralo kus kotníku a tři prsty.

Nejlepší odpověď
anonym

Proc American ? Je to uz zcela bezny vytah i u nas a v cele Evrope. 🙂
Je tam fotobunka , na strane u dveri. Kdyz je prekazka – ruka , noha , nebo kufr , tak se dvere nezavrou , nebo pri zavirani opet otevrou – to , kdyz tam da nekdo rychle ruku.
Pak ale , kdyz vleze do vytahu , tak uz neni prekazka v uzaviraci casti , tak se automaticky dvere zavrou.
Ja tak mam vjezd k domu. Nemusi to byt jen vytah.
Na ovladani se mi otevrou vrata a automaticky , kdyz prejedu se mi zavrou. Kdyz ale zustanu stat uprostred , tak se nezavrou. 🙂

  • iv-

Doplňuji:
Ta fotobunka reaguje na prekazku. Je svetelna , ne dotykova. Je to jedno , jestli se dvere u vytahu zaviraji jen na jednu stranu , nebo k sobe. I ja casto strkam ruku dovnitr vytahu , kdyz je napr. nekdo vevnitr a ja dobiham , tak tam ruku strcim. Ale nedodknu s etech dveri. Jeste jsem ale nestudovala , jak je to tam v tich dverich , nebo stranach zabudovane. 🙂
Ale urcite je tam jeden bod , ktery miri nejak nahoru i dolu .. , protoze to reaguje jak na ruku , tak na nohu. 🙂

  • iv-

Další odpovědi
kapka

Možná máte na mysli stejný princip, jaký se využívá u elektricky stahovaných okýnek u automobilů. Také, když Vám narazí při zavírání na ruku, tak se začne automaticky zase stahovat dolů. Ale princip Vám nevysvětlím, přestože jsem tuhle vychytávku viděla kdysi dávno přímo v oddělení vývoje. Nebo tam někde. Zkoušela jsem tam dát tenkrát bagetu, ale ta je moc měkká a nereagovalo to, takže mi ji to přiskříplo. 🙂
No asi jsem Vám to moc nevysvětlila, ale třeba by Vám to vysvětlili v automobilce, kde se dělají ty spouštěče oken. Reaguje to prostě nějak na ten náraz, když je dostatečně silný.

Syd

Pleteš si fotobuňku u samootevíracích dveří v supermarketu s fotobuňkou, která otevře dveře pokud se přeruší neviditelnej paprsek napříč dveřma – představ si ho jako laserovej. No a jestli dveře zareagujou až na ruku, která se jich dotkne – no to bude asi naprosto běžná bezpečnostní pojistka – tedy pokud na ně působí fyzická překážka tak se přestanou zavírat a otevřou se. Když se posavim k samozavírací bráně, taky mě nebude silou tlačit před sebou, ale stačí malá fyzická síla, aby se zastavila (nebo navíc ještě otevřela – jako ten výtah)

led

Ja tam strkám nohu, nie ruku. :)
Tá fotobuňka je totiž kôli deťom a zvieratám nízko, vo vnútornom ráme dverí. Pozrite sa vnútri na rám dverí (pre odborníkov: zárubňu) vo výške od 60 do 90 cm sa nachádza tmavé sklo, čidlo, ktoré prerušením dopadajúceho svetla zablokuje zatváranie dverí a prepne na otvorenie. Preto keď nastúpite, nestojte tesne pri dverách (ani tam nemajte tašku, alebo kabát).
Pokiaľ budete mávať rukou vo väčšej výške než je senzor, dvere vám narazia do ruky, kym sa nezavrú, spínač nezopne pohyb výťahu.

gepik

Motor na dveřích není tak silný, aby ruku urval, ale když dveře nedojedou až dozadu, tak se zase otevřou. Fotobuňka zabraňuje hlavně samotnému zavírání dveří.