Henry1660

Jak to, že jsou někteří lidé tlustí v obličeji, i když nejsou vůbec při těle?

Lidé, kteří jsou hubení, a přesto mají objemný obličej. A není to stavbou lebky, ale prostě mají baculaté tváře nebo dvojité brady. Čím to?

Možná i když běhají nebo trochu cvičí, tak jim ty tváře zůstávají, aspoň myslím.
Nejsem vůči nim nijak předpojatý, jen mě to zajímá!

Nejlepší odpověď
Edison

Jedna z věcí bude asi genetika. Prostě predispozice k růstu právě v obličeji.

Další odpovědi
da ny

Typ obličeje (stejně tak postavy) a ta genetika :)
Dvojitá brada, žádná brada a „ovar“, vole (tzv. ptačí typ obličeje). Lidé jsou prostě různí.
A nic divného..... Štíhlou dívku s nohama tlustýma, jak podstavce od piana jste ještě neviděl?
Ramenatého, svalnatého chlapa, nohy jako tyčky také ne?
Stejné je to s vráskami. Můj 82 letý otec vypadá lépe (zejména v obličeji), než mnozí 65 letí (i jeho .bratr 64 letý vypadá sešle, je vrásčitý).
https://www.to­mezajima.cz/ty­py-obliceje-pcs-1123-10091.html
https://www.o­brazky.cz/?q=ty­py%20obli%C4%8Dej%­C5%AF&fulltex­t&mm=2#utm_con­tent=obrazky&ut­m_term=typy%20o­bli%C4%8Dej%C5%AF&ut­m_medium=hint&ut­m_source=sear­ch.seznam.cz

anonym

Co bych dal bože za to mít tlustý obličej velkou hlavu a být štíhlý.
štíhlý jsem i tak, ale hlavu mam normální jako každý člověk
kdybych měl geneticky velkou hlavu, většinou by mě při tréninku a zápasu MMA jen tak nevypnuli.