Deadone

Jaktože jsme neměli ve škole finanční gramotnost?

Dneska na ČT1 byla reportáž o poviné výuce finanční gramotnosti. Byla tam osmá třída, která jí měla. Já jsem v osmé taky, ale finanční gramotnost jsme neměli? Čím to může být, když je to poviné?

Odpovědi
Rukas

Není náhodou finanční gramotnost standartní složkou občanské výchovy?

Quimby

My jsme taky nic takového neměli, žádný daně, spoření, kreditky, půjčky, jak vyplnit složenku, pohybovat se po úřadech. Jako já nemám problém si tyhle věci zjistit sám, ale mělo by se to učit. Sice je hezký(bez ironie), že vím o všech filosofech, ekonomech a jejich teoriích, ale je to bohužel na úkor těch základů.
Hlavně jsme se naučili jak si správně stříhat nehty a sázek kytky.

eva.krizova@

ODKUD JSTE, RADA DOUCIM

Mgr.Bc.Eva Křížová, DiS.
Finanční konzultant

Broker Consulting, a.s.
Jana Šoupala 1, 682 01 Vyškov
mobil: 778 010 333
e-mail: eva.krizova@bcas.cz

Smode

Protože cílem státního systému je aby bylo obyvatelstvo pokud možno finančně negramotné. Aneb cílem společnosti je vycucnout jedince co nejvíc a zároveň mu za to nabídnout co nejmíň. Žádná společnost, náboženství, stát či směr nechce aby lidé byli finančně gramotní. Takže můžeš být v klidu – i kdybyste se to ve škole učili tak to bude skutečně spíše pro zachování a upevnění tvé finanční negramotnosti. Mimochodem skutečná finanční gramotnost vyžaduje zcela samostatné logické uvažování a rozhodování – což jsou záležitosti které se obecně ve škole niky neučily, neučí a učit nebudou.