bolak

Jaktože člověka nepřitahují jeho příbuzní?

Teda, většinu lidí… Je to nějak zabudováno v DNA?

Nejlepší odpověď
zjentek

já si myslím, že je to zabudováno v mravním kodexu víc než v DNA. Tady je to s kodexem to samé a nikdo neřeší DNA ,)
Doplňuji:
a ta citová přitažlivost se taky často projevuje u dědického řízení a často je vidět, že se příbuzní fakt nepřitahují a potvrzuje to, že DNA není zásadní factor

Další odpovědi
briketka10

tak hele hele po mě jel můj bratranec než se
nedávno oženil on byl dlouho bez holky, tak
proto, ale sympatie u něj stále trvaj a myslím,
že manželka asi žárlí je o dost starší má dítě
já jsem, ale taky starší než on, ale bez dítěte
a spolu se vždy řechtáme no taky se známe
se odmala :))

marci1

Záleží na tom, jak je celá rodina rozumná, tolerantní a dokáže se v pohodě snášet. U některý to asi neklape vzhledem k tomu, že spolu musí řešit péči o příbuzné, dědické podíly apod. Se známými a kamarády toto řešit nemusí.

petruse369

Bratranec (naše matky jsou sestry) se do mě zamiloval, teda jak říkal… Ale já jsem se přes svoje mravy nezmohla na víc než dvakrát ho držet za ruku a pak se to ve mě vzpříčilo a nemohla jsem. Odmítla jsem ho. Osobně mě žádný z příbuzných nepřitahuje, ale když slyším o incestu, který bývá i dobrovolný, myslím, že někdo je mravů zbaven :)

postcd

jde o to co máš na mysli přitažlivostí. Jestli obdiv, sympatie a nebo sexuální přitažlivost. Pokud sexuální tak asi proto, že si uvědomuje, že něco takového nemá budoucnost a něco takového nechce dotáhnout do konce. Někoho samozřejmě sexuálně přitahují, ale takový člověk je podle mě nějak sociálně a podvědomě změněný životem, okolím a výchovou. Ano, myslím si že to je o myšlenkách a podvědomí, názorech utvářených v minulosti.
Doplňuji:
..takže se to dá změnit

anonym

Člověka může přitahovat, nebo spíše se může více zajímat o příbuzné kteří jsou jeho přímí potomci a předci. O členy rodiny kteří jsou už přes třeba sestru, nejeví takový zájem, kterým by demonstrovali nasazení vlastního života pro jejich záchranu. To vyplynulo z nějakého výzkumu.