scratcher92

Jakto, že v Moskvě je tak rozsáhlá příroda?

prohlížel jsem si v Google Earth Moskevské ulice a kromě centra je skoro všude neuvěřitelná hustota stromů. Hlavně u panelových domů, ale i u některých čtyřproudových silnic. Jakto? Měl na to nějaký vliv režim nebo něco takového?

Nejlepší odpověď
Drap

Rusové se snaží svá města hýčkat. Všude nechávají dost prostoru pro zeleň. Myslím, že to nelze spojovat s některým režimem, ale s myšlením lidí.

Další odpovědi
mosoj

V Rusku bylo dříve ve městech místa dost aa pozemky byly laciné . Vše bylo pojímáno velkoryse ( eto bolšoje).
Nyní je to s cenou pozemků v ruských městech již horší.

Pepa25

Myslím, že je to stejné jako u nás – aspoň u panelákových sídlišť. Dříve se stavěly sídliště velkoryse architektonicky naplánované, se spoustou zeleně ve vnitroblocích atd., ale domy a byty nic moc („králikárny“). Dnes je to naopak: byty a domy zajímavé a kvalitní, ale developer vůbec neřeší okolí (a stavební úřad ho do toho nenutí) – domy jsou klidně u rušné cesty s okny pár metrů proti vedlejšímu …