dust8

Jak to, že se rtuťovým teploměrem dá měřit přes ústa, podpaží a konečník?

To si někdo z rodiny dá do konečníku a po čase si to někdo další strčí do pusy?
To je asi pak medvědí služba ne?

Nejlepší odpověď
annas

Spičku teploměru r je možné desinfikovat – buď lihem nebo vlažnou mýdlovou vodou.

Ale i přesto bych používalla jiný teploměr pro měření v konečníku Používá se nejčastěji u dětí a teplota je nejpřesnější.

Rťutové teploměry jsou nahrazované moderním typem, t používají se víc diogitální, viděla jsem i měření teploty v uchu.

https://www.vzdu­sin.cz/downlo­ad/navod-sp1510.pdf

Další odpovědi
aliendrone

Hmm, napadlo tě někdy, že když přijdeš do restaurace na biftek, tak ty příbory, kterými to do sebe láduješ strkal do tlamy před tebou někdo jiný? Třeba i takový, o kterého bys nezul ani gumáky od hnoje? O "hygienické účinnosti"oplachu půllitrů na pivo v hospodách ani nemluvím! ;) :D :D

cochee

A proč zrovna rtuťovým? Jakýmkoli jiným kontaktním lékařským teploměrem to lze taky.