Jakto že se mi nezobrazuje diakritika u titulků k filmu?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Pokud v textu titulků je diakritika OK, zkus změnit přehrávač (player), je jich dostupných dost na výběr.

Další odpovědi
anonym

klasický problém … titulky jsou nejčastěji kódovány v cp-1250 avšak některé přerhrávače (zvlášť pak ty dvd stolní) pokud umí pracovat s titulkami nepoužijí ihned toto kódování, implicitně očekávají buď standardní ISO-8859–2 nebo nové obecné UNICODE UTF-8/UTF-16 .

Převodem stávajícího kódovaní titulků na UTF-16 (například pomocí textového editoru PSPAD, nebo NOTEPAD++) bys mohl problém úspěšně vyřešit, – utf-16 lze snadno automaticky rozpoznat už podle jeho struktury i bez uvodni BOM … stejně tak přenastavením kódování titulků v přehrávači nebo změnou přehrávače za takový, který dokáže kódování sám rozpoznat (vlc)