Lgee

Jakto že se jedná o trestný čin?

ZPRAVODAJSTVÍ
Plzeňský kraj název
Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje
Poškození cizí věci
SEVERNÍ PLZEŇSKO – Celkovou škodu majitelé vyčíslili na více než čtyři tisíce korun.

Včera, 24. února 2021 si záznam o sdělení podezření z rukou policistů z Obvodního oddělení Kralovice převzal dvacetiletý mladík. Policisté mu kladou za vinu, že dne 20. února letošního roku v obci na severním Plzeňsku tagovacím fixem pomaloval několik předmětů. Konkrétně mladík pomaloval betonovou výplň plotu u domu, kde pomaloval plochu cca 54 × 40 cm. Dále elektrickou rozvodnou skříň, která je umístěna před domem. Na tu napsal nápis o velikosti cca 45 × 50 cm a nakonec se zaměřil na zaparkované nákladní vozidlo tovární značky Renault Master, které stálo přes ulici naproti domu. Na zadní část pravého boku vozidla vytvořil nápis o velikosti cca 40 × 200 cm. Celkovou škodu majitelé vyčíslili na více než čtyři tisíce korun. Policisté případ kvalifikovali jako trestný čin poškození cizí věci.

PS: Pokud vím tak o závažnou trestnou činnost se jedná až od 5000,–

Odpovědi
Herjulfson

Pokud pomaluješ dům je to vždy TČ bez ohledu na výši škody. Škoda je důležitá např u krádeže, ale ne u „malování“.

Michálek1245

Jen to poupravím. V roce 2023 je trestná činnost až od 10 000 Kč. Nicméně ono se to nezdá, betonová nebo hliníková výplň plotu je poměrně drahá sranda, takže tam to těch 10 000 Kč (v té době pět, což je ještě snazší) poměrně jednoduché překonat. Navíc jestli je to kvalifikované jako poškození cizí věci podle § 228, tak to skutečně naplňuje skutkovou podstatu trestného činu. Ono se to občas totiž kvalifikuje jako vandalství, což je přestupek.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.