dust8

Jak to, že se dá pomocí párku otevřít zamčený mobil?

Mrkněte na video kde to názorně ukazují: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=lj1Rnkzr1e4

Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
led

Na celofáne ostanú stopy odtlačku prsta. Platí to len v prípade mobilu s odomykaním na dotyk prsta, nie graficky, alebo PIN
Tu vidíte, ako je nebezpečne po sebe nechávať obal z párku v celistvosti, nehovoriac o pavaľujúcich sa odpadkoch.

Další odpovědi
anonym

Rozhoně neplatí že jakýmkoliv párkem odemkneš jakýkoliv mobil. Musíš mobil mít v odemčeném stavu abys jej naučil že párek je tvůj prst a chceš aby na něj reagoval úspěšným odemčením. Že to potom jde, až tolik nepřekvapí. Pokud se ale dostaneš k uzamčenému cízímu telefonu tak ho rozhodně kdejakým párkem neodemkneš.

anonym

Ono obecně platí, že biometrické údaje by se neměly používat pro zabezpečení čehokoliv samy o sobě. Měly by být jenom doplňkovým způsobem zabezpečení který má snížit pravděpodobnost úspěšného prolomení v případě odposlechnutí/u­hádnutí hesla. Dále by měly existovat vždy dvě platná hesla/piny, s oběma hesly sice úspěšně projdete zabezpečením ale druhé automatizovaně spouští tichý alarm (to má řešit případy kdy je autorizovaná osoba donucena heslo vyzradit pod pohružkou násilí, vyzradí to které spouští tichý alarm, což do poslední chvíle intruder nemá jak poznat) … tohle jsou ale zásady pro kvalitní zabezpečení v oblastech kde to skutečně má nějaký smysl a ne u osobního mobilního telefonu kde jde spíš o wow efekt a komfort než o kvalitní zabezpečení.

anonym

pokud chcete mít vstup do telefonu relativně dobře zabezpečený tak samozřejmě biometriku samu o sobě používat nebudete. Proto to taky jde v telefonech přímo nastavit a můžete si stupeň zabezpečení vybrat. Že se čtečka otisků prstů stejně jako skener tváře dají snadno obelstít není vůbec nic objevného, to je známá věc.

led

Krásne povedané. dávam palček