partep12345

Jakto,že se bojím být sama doma a chodit někam venku sama ? Předem díky

Nejlepší odpověď
Funna

protože máš nějaký psychický blok…ale to my tady nevyřešíme…pokud tě to opradu trápí, promluv si o tom s rodiči, nebo svým lékařem…

Další odpovědi
marci1

Doma se neboj. Nikomu neotvírej, pusť si nějaký veselý film, nebo hezkou hudbu. Jelikož je Ti 10 let, při pobytu venku buď opatrná, pohybuj se spíše blíž bydlišti, nebav se s cizími lidmi, ani od nich nic neber. Strach je normální obranná reakce organismu. Pokud budeš opatrná, nemusíš se bát. 🙂

led

Nie som odporníčka cez ľudskú dušu ale na zamyslenie:
„…Kde spočíva príčina vašich stavov? Jednou z možností je možný psychotraumatický zážitok v detstve, možno máte zlú spomienku na strach, keď ste boli sama doma, možno vás ktosi dokonca strašil, možno ste vyrastali v rodine, kde vládlo veľa obáv a takémuto správaniu ste sa nevdojak naučili. Je však možné i to, že váš navonok demonštrovaný strach zo samoty je vašou podvedomou reakciou na nejaký konflikt, ohrozenie, strach z opustenosti niekým, čo sa navonok prejavuje dožadovaním sa spoločnosti blízkych. Zrejme však máte sklony k takýmto reakciám, ktoré môžu byť aj dedične podmienené a nejaká záťažová situácia spustila túto reakciu…
…Môžete si nájsť na odbúranie pocitu samoty zástupnú spoločnosť, môže to byť hoci susedka, alebo pes, mačka, papagáj, živý tvor, s ktorým možno komunikovať Niektorí to riešia tak, že si jednoducho zapnú rádio, alebo televízor, aby ich ticho nerušilo. Inou možnosťou je technika, ktorá vám pomôže privolať pomoc, keby vám napríklad bolo nevoľno. Môžete pracovať v tomto smere aj sama na sebe, skúsiť byť sama čo len krátky časový úsek.......“
citáty z http://zena.a­tlas.sk/sluzby/po­radne/psycholo­gicka-poradna/strach-zo-samoty/573497.html
V prípade, že tento problém nieste schopná zvládnuť, obráťte sa na odborníka.
Nespoliehajte na nejaké „babské rady“, alebo „však sa to nejako spraví“

Reezo

Nejspíš na to tvůj mozek reague z důvodu, že jsi měla nějakou příhodu z minulosti. Nebo jsi prostě strašpitel 🙂 Je to o tom překonat doma strach a nebát se něčeho co tam není. Venku pochopitelně nějaké riziko hrozí, ale pokud se nebudeš bavit s pochybnyma lidma, tak by se ti nic stát nemělo. Pokud se s tebou bude chtít někdo podezřele více bavit a uvidíš, že může být o dost starší, tak se mu spíš vyhni. Jinak jsou dobré místa, kde je dostatek lidí.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.