Boy 13

Jak to, že při letu letadlem necítim nic?

Proc kdyz letim v letadle pres 800 km/h, tak necitim zadny pohyb? Jako by leatdlo staloo. Je to citit jen pri vzletu a trochu pri pristani.

Nejlepší odpověď
quentos

Z fyziky jsem sice jednou málem propad, ale i tak si pamatuju, že těleso lze prohlásit za pohybující se pouze ve vztahu k jinému tělesu.
Takže seš sice v pohybu vzhledem k Zemi, ale vzhledem k letadlu seš v klidu.

Další odpovědi
Dochy

A co bys jako chtěl cítit?
Také necítíš, že Tě Země unáší rychlostí přes 1000km/h (otáčení Země kolem vlastní osy) a cca 100000km/h (kolem Slunce) a dalo by se pokračovat… Kdybys jel autobusem po kvalitní dálnici, také budeš cítit maximálně jemné chvění od motoru a jak Ti soused okopává sedačku…
(oprava rychlosti kolem Slunce))

Bobek 2

Můžeme navrhnout konstruktérům, aby do letadel namontovali něco, co by s letadlem trochu třáslo a cukalo a dělalo „brm brm“, aby lidé měli pocit, že se něco děje. Podobný problém je s příliš tichými elektromobily, které jsou nebezpečné tím, že je ostatní účastníci provozu neslyší.

Arne1

Rychlost nevnímáš, můžeš vnímat pouze její změny – to je právě při startu a přistání.

Ametyst

To je spravné. Buď rad, ze nebyly turbulence.