simča9000

Jakto že někteří lidé jsou v jednu chvíli štastní a v druhou chvíli smutní?

Mám kamarádku a ta měla těžký život. Když si s ní povídám je šťastná, ale o pár minut později dělá že tě nezná a má velmi špatnou náladu a stále brečí. Chci jí pomoct ale nevím jak.

Nejlepší odpověď
Alesh

Věk? Psychologická pomoc by to mohla řešit? Je nutné to nenásilnou formou z dotčené vytáhnout. Mnohdy stačí ji poslouchat, resp. naslouchat.

Další odpovědi
marci1

Zkuste spolu dělat nějaké aktivity, zabaví se a nebude mít čas myslet na špatné věci. Běžte si zacvičit, zaběhat, zaplavat, pusťte si nějakou komedii, zahrejte si nějaké hry apod. 🙂

lota

Není to až tak zvláštní stav – změny nálad, střídaní smutku a štěstí. Četla jsem nějaký psychologický článek o tom, že je to vlastně normální, jen ti citlivější jedinci si ty třeba naprosto rozdílné nálady a pocity více připouštějí a vnímají je, podřizují jim své chování. Zkus té kamarádce v tom veselém období vysvětlit, jak se chová, zkus ji naznačit, že není třeba si vše tak brát, tak se podvolovat svým aktuálním náladám.