Boy 13

Jak to, že má kočka tak ostré drápy?

proč, když se člověk škrábne do obličeje, tak tam nic není ani jivza ani škrábaneček, ale když to udělá kočka, tak tam je jizva hned a teče krev? diky
--

Jakto, že má kočka tak ostré drápy?

Odpovědi
Kepler

Nehet člověka a ostatních lidoopů je široký a není to dráp. Pes má drápy, ale vždy vysunuté, takže dost tupé opotřebováním. Kočka má drápy zasunovací, používá je jen, když potřebuje, takže vždy ostré.

nyjono

Doplním Keplera, jiný živočišný druh má jiné potřeby a jiné vybavení.
Kočka loví, člověk už ne. Proto má každý jiné vybavení.

Rustiq

Člověk používá své nehty za jiným účelem než kočka. Kočka je má uzpůsobené pro lov, pro běh, lezení, zachytávání, chytání. Z toho důvodu své drápy potřebuje mít opravdu ostré.