zanita000

Jakto, že je na aliexpress.com poštovné zadarmo?

Doplňuji:
I když se dováží zboží až z Číny?

Odpovědi
mosoj

Nedávno jsem dostal zboží objednané na Aukru přímo z Číny . Na zboží jsem sice čekal sice asi 3 týdny , ale poštovné bylo 30 Kč ! Zboží stálo 140 Kč. Stejný výrobek se u nás prodává za 500– 600 Kč.
Celkem mně zajímalo jak je možné, že si prodejce může dovolit takovou cenu přepravného.

  1. Zboží jsem sice objednával u tuzemské firmy, ale samotné zboží přišlo přímo z Číny na moji adresu, bez překupníka!
  2. Obchodníci využívají nevytížených přepravních kontejnerů při dopravě přes moře. Prostě přepravu kontejneru již někdo zaplatil a přepravce využívá možnosti dotížit kontejner na přípustnou váhu. Pak je otázka ceny přepravného jenom otázkou dohody mezi zůčastněnými obchodníky a přepravci.

Od hranic již zboží přepravovala Česká pošta !!!
Doplňuji:
Vydělají všichni a zákazník je spokojený.

anonym

Jednak – není zdarma vždy…
Druhak – prodejci mají poštovné započtené v ceně produktu.
Případně jde o ´promo´.

rozsevac

Číňani mají poštovné dotované vládou, proto je zdarma. Viz info http://www.jak­nakupovatna.cz/a­liexpress/vyh­ledavani/#vol­ba_dopravy